Yeni PS5 Kontrolcüsü Sızdırıldı

playstation 5

Playstation 5 için en önemli özellik olan DealSense kontrolcüsü yakında birden fazla renk seçeneği ile oyuncularla olacak. Şuan PS5 kontrolcüsü siyah-beyaz seçeneği ile sunulmakta, yakın zaman içerisinde ise birden çok renk seçeneği ile sunulacak. Playstation oyuncuları PS5‘in çıkışından bu yana kırmızı, mavi ve yarı sayfam renklerde kontrolcüler istediklerini belirtiyorlar.

Rapor, geçtiğimiz günlerde Mayıs 2021’in PlayStation Plus oyunlarını duyurulmadan önce sızdıran Area Jugones’un yolunu tutuyor. Şirket içindeki kaynaklara atıfta bulunarak, Sony’nin iki yeni PS5 kontrolcüsü rengini piyasaya sürmeye hazırlandığını duyurdular. Biri kırmızı ve siyah bir tasarıma, diğeri ise siyah ve gri bir tasarıma sahip olacak.

Ne yazık ki, tüm bunlar ortaya çıktı. Şu anda herhangi bir ek renk çeşidi veya bu denetleyicilerin tam olarak ne zaman piyasaya sürüleceğine dair bir bilgi yok, ancak kısa süre içerisinde gibi görünüyor ve muhtemelen standart kontrolcüler ile aynı fiyat olacak, bu da muhtemelen bir fiyat düşüşü elde etmeyecek.

Şu anda, Xbox Series X kullanıcılarının aralarından seçim yapabilecekleri bir dizi renk çeşidi var. Sony’nin geride kaldığını söylemek yeterli, ki bu çok da şaşırtıcı değil. Denetleyici renk seçenekleri ve özelleştirme söz konusu olduğunda, PS4, Xbox One’ın oldukça gerisinde kaldı.

Bunları da beğenebilirsin
Yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Konu ile ilgili olarak gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz. Kabul etmekGizlilik Politikası