Yeni Oddworld Soulstorm Bir Fragman İle Tanıtıldı!

tarafından
53

Yeni Oddworld Soulstorm Bir Fragman İle Tanıtıldı!

PS5 sunumunda Yeni Oddworld oyunu Soulstorm tanıtıldı


Uzun zamandır merakla beklediğim yeni Oddworld oyunu Soulstorm, PS5 gösteriminde tekrar görücüye çıktı ve bu sefer elimizde oldukça detaylı bir video var. Oyun hakkında bilgileri kırıntılar halinde bize sunmaya yemin etmiş Oddworld Inhabitants’a teşekkür etmek istiyorum öncelikle. Oyunun hikayesi nedir, neye benzeyecek diye oyun açıklandığından beri saçını başını yolan bendeniz sonunda biraz rahatlayabilirim. Ayrıca hali hazırda yeterince hızlı bir şekilde azalmakta olan saçlarımı da yolmayı bırakabilirim.

Elimizdeki yeni videoda hem oynanış mekanikleri hakkında kesitler görüyoruz hem de Abe’in yeni macerasında neler ile karşılaşacağı konusunda bir fikir sahibi oluyoruz. Özellikle Abe’in ağzındaki dikişleri kestiği an Oddworld serisi ve Abe’in için inanılmaz önemli bir sahne. Soulstorm videosunun oynanış kısımlarından ise yeni Oddworld oyununda fizik etkileşimlerinin ciddi şekilde öne çıktığını görüyoruz. Video boyunca bir şeyler yanıyor, kırılıyor çöküyor. Ayrıca eski oyunlarda da bize eşlik eden kurtardığımız Mudokonların bu oyunda sayıca inanılmaz kalabalıklaştığını da görüyoruz. Bir kaç sahnede Abe’in baya mahalle kavgasına kahveden adam toplamışçasına kalabalık bir ekiple gezdiği sahneler var.

Unity Engine problem olabilir

Videoda her şey inanılmaz güzel görünüyor ve yeni Oddworld oyunu Soulstorm hakkında ciddi beklentilerim var bir Oddworld fanı olarak. Fakat New ‘n’ Tasty deneyimlerinden dolayı bir kaç çekincem de var. İlk olarak oyun inanılmaz iyi görünüyor ve ekrandaki fizik etkileşimli parçacık ve diğer ıvır zıvırların sayısı çok fazla gibi görünüyor. Burada ne gibi bir sıkıntı var derseniz, eğer firma fikrini değiştirmediyse oyun hala cross-generation ve bu demektir ki oyun hala şu an ki jenerasyon konsollara gelecek. Ve eğer PS4 ya da PSVita’da New ‘n’ Tasty oynadıysanız, oyunun kullandığı Unity Engine’in PS4 mimarisi ile pek anlaşamadığını hatırlıyorsunuzdur. Oyun ciddi performans problemlerine sahipti ve açıkcası gelen güncellemeler bu sorunları çok da çözemedi. Ya da daha kötüsü oyunun şu anki jenerasyon versiyonları tamamen iptal de edilebilir, cross generation oyunlarda sık karşılaşılan bir durum bu ne yazık ki.

Umarım bunların hiç biri yaşanmaz ve her iki jenerasyon da tıpkı New ‘n’ Tasty gibi muhteşem bir Oddworld oyunuyla buluşur.


Bir önceki yazımız olan No Man’s Sky Xbox Game Pass ‘e Geliyor! başlıklı makalemizde no man's sky ve xbox game pass hakkında bilgiler verilmektedir.