Yakuza Like A Dragon Steam İçin De Geliyor!

tarafından
84
Yakuza Like A Dragon Steam İçin De Geliyor!

SteamDB sayfasında Yakuza: Like A Dragon Steam versiyonu hakkında bilgiler ortaya çıktı


Yakuza serisinin bütün oyunları Steam’e gelmedi. Şimdilik Yakuza 0, Yakuza Kiwami ve Yakuza Kiwami 2 var. Kiwami oyunları eski oyunların remastered versiyonu. Yakuza 3, 4 ve 5 için de benzer planlar olsa da henüz o konuda bir hareketlenme meydana gelmedi. Bu arada Ocak 2020 tarihinde çıkan ve serinin şimdilik en yeni oyunu olan Yakuza: Like A Dragon Steam platformuna geliyor. Oyun henüz Steam’de resmi olarak bir sayfaya sahip değil. Bunu ne zaman olacağı da kesin değil. Ancak SteamDB sayfasında oyun listelenmiş vaziyette.

Oyunun batı PS4 çıkışı ile aynı tarihlerde PC’ye gelmesi bekleniyor. Fakat bunun da kesin bir tarihi yok. Yakuza oyunlarının son dönemlerdeki port tarihine baktığımız zaman bu olasılığın yüksek olduğunu görebiliriz. Böylece eski oyunlardan önce yenisini oynayacağız. Durum ne olursa olsun bir şekilde bir Yakuza oyunu daha PC oyuncularının elinde olacak.

Yakuza: Like A Dragon serideki bir takım şeyleri büyük oranda değiştiren bir oyun. Öncelikle eskilerden alıştığımız klasik dövüş sistemi yerini sıra tabanlı bir sisteme bırakıyor. Genel bir çok sıra tabanlı oyun aksiyon dövüş sistemine geçtiği için bu durum biraz sıra dışı gelebilir (mesela Final Fantasy VII Remake). Ancak yapımcılar oyunu düz aksiyon olmaktan çıkarıp daha çok RPG bir hale sokmak istediklerini ve bu yüzden sistemi değiştirdiklerini belirttiler.

Bir önceki yazımız olan Sıradaki Yeni Battlefield Oyunu Seneye Çıkacak! başlıklı makalemizde Battlefield, Battlefield 5 ve bfv hakkında bilgiler verilmektedir.