XIII Remake Çıkış Tarihi Belli Oldu!

tarafından
49

XIII Remake Çıkış Tarihi Belli Oldu!

Aramızda XIII’ü hatırlayan var mı? 1984 yılında Belçika’da aynı isimle yayınlanan çizgi romandan uyarlanan ve 2003 yılında PC ile  dönemin konsollarına çıkan bir oyundu kendisi. Fakat hem başarısız satış rakamları hem de ortalama notları sebebiyle unutuldu gitti kendisi. Ama bir yerlerde hala seveni var ki Microids firması yakın zamanda XIII Remake üzerinde çalıştığını duyurdu ve artık elimizde bir XIII Remake çıkış tarihi ve bir de oyun içi görüntülerden oluşan bir video var.

XIII orijinal halinde çizgi roman görselliğini yakalamak için cel-shaded grafikler kullanıyordu. Hatta bu stilin popülerleşmesinde oldukça büyük bir etkisi de var. Yeni yayınlanan fragmanda yine bu stilin kullanıldığını görüyoruz ama orijinal oyundan bir miktar daha az vurucu olduğunu düşünüyorum grafiklerin. Çizgi roman stili ile gerçekçilik arasında bir yerde duruyor gibi görünüyor grafikler. Ama eski oyunun en keyifli yanlarından biri olan ufak çizgi roman kareleri yeniden yapımda da yerini almış. Ayrıca X-Files‘dan tanıdığımız David Duchovny’nin seslendirmesinin de korunmuş olması güzel olmuş. Bu arada seslendirmeler iyi olduğundan değil yanlış anlaşılmasın, David Duchovny’i her yaptığı işte olduğu gibi burada da inanılmaz sıkılmış insan seslendirmesi yapıyor. Ama olsun orijinalin korunmuş olması güzel işte.

Oyunun orijinal halini merak edenler için, GOG oyunu şu an $2 gibi oldukça uygun bir fiyata satmakta. Yok ben XIII Remake ‘den gireyim olaya derseniz de oyun 10 Kasım’da PC, Xbox, Playstation ve Switch için piyasaya çıkacak.

Fakat o değil de, David Duchovny’ye noldu acaba?

Bir önceki yazımız olan Torchlight 3 Artık Steam Erken Erişim Oyunu! başlıklı makalemizde Torchlight, Torchlight 3 ve Torchlight Frontiers hakkında bilgiler verilmektedir.