Xbox Series X, Xbox One’a kıyasla ne kadar hızlı?

tarafından
35
Xbox Series X, Xbox One’a kıyasla ne kadar hızlı?

Microsoft, Aralık ayında tanıtımını gerçekleştirdiği Xbox Series X hakkında merak edilen detayları Mart ayında açıklamıştı. Cihazın teknik özellikleri büyük oranda biliniyor olsa da, oyun performansının nasıl olacağı oldukça merak ediliyor.

PlayStation 5 ile benzer şekilde Xbox Series X, SSD depolama birimi ile kullanıcıların karşısına çıkacak. Gears 5 isimli oyunun geliştiricilerinden Mike Rayner, Windows Central ile yaptığı röportajda bunun sağladığı avantajlardan bahsetti.

Xbox Series X ile kod değişikliği yapmadan dört kat hız!

SSD depolama aygıtlarının oyun konsollarında kullanılmasının yeni bir dönemi başlatacağını belirten Rayner, önceki nesil konsollarda yer alan hard disklerden on kat daha hızlı veri okuyup yazabilen disklerin konsolların hızlarına büyük bir etkide bulunacağını anlattı.Verdiği röportajda Rayner “Microsoft’un yeni nesil oyun konsolunda, oyunun yüklenme süresi herhangi bir kod değişikliği yapmadan 4 kat kısaldı” dedi.

xbox series x

SSD’nin nimetlerinden faydalanmak için güncellemeler geleceğini söyleyen geliştirici, birkaç hafta içerisinde oyunlarla ilgili daha fazla detay öğrenebileceğimizi sözlerine ekledi.

Bir önceki yazımız olan Trackmania oyununun ilk fragmanı yayınlandı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.