Xbox Series X ve S İçin En İyi Oyunlar

Xbox360

Yeni bir konsol nesli genellikle yeni bir oyun kütüphanesi anlamına gelir. Microsoft‘un Xbox Series X ve Xbox Series S‘de durum tam olarak böyle değil, en azından henüz değil. Birkaç gerçek yeni nesil ayrıcalık var. Bunun yerine, hem son nesil hem de yeni nesil sürümlerde birkaç yeni Xbox oyunu piyasaya sürüldü.

Bu arada, bir avuç eski Xbox One oyunu Series X ve S için “optimize edilmiş” sürümler aldı. (Başka bir deyişle: daha keskin çözünürlükler ve daha yüksek kare hızları.) Yaklaşık 30 “optimize edilmiş” oyun arasında, bazı gerçek cevher var. Teknik olarak hepsini başka bir yerde oynayabilseniz de, bu yeni konsollarda özellikle daha iyi performans gösteriyorlar.

Evet, Xbox Series X ve S temelde yerini alan Xbox One‘lardır, bu da harika oyunlar oynamak için nadiren baskıya maruz kalacağınız anlamına gelir. İyi bir temel kural şudur: Xbox One‘da oynanabiliyorsa, Xbox Series X ve S’de de oynanabilir. (Bu amaçla, Xbox One için en iyi oyunlar listemiz burada .) Bir de mesele var. Game Pass adlı küçük bir hizmet. Ayda 10 ABD doları karşılığında, Forza Horizon 4 gibi öne çıkan özel oyunlar ve The Witcher 3: Wild Hunt gibi üçüncü taraf hitleri de içeren 100’den fazla Xbox oyunundan oluşan bir kitaplığa erişebilirsiniz. Tüm bunları göz önünde bulundurarak, işte Xbox Series X ve Xbox Series S için en iyi oyunlar.

Ori and the Will of the Wisps

Ori and the Will of the Wisps Ön İnceleme Videosu

Ori and the Will of the Wisps , zaten 2020’nin en iyi platformcularından biriydi. Xbox Series X ve S için bir çıkış günü güncellemesinin ardından, daha da iyi ve 60 fps’de süper örneklenmiş 6K çözünürlüğü destekleyen video ayarları içeriyor. (Yeterince süslü bir ekranınız varsa, oyun saniyede 120 kare hızında 4K’da çalışabilir.) Ori and the Will of the Wisps‘e karşı en büyük vuruşlansman sırasında bazı performans sorunlarıyla gölgelendi: kilitlenmeler, ekran takılmaları, bu tür şeyler. X Serisinde bu tür sorunların tümü tamamen ortadan kalkıyor. Ori şimdi Niwen’in tuhaf büyü ormanında bir Olimpik jimnastikçinin hassasiyeti ve becerisiyle atlıyor. Menüler ve dövüş, karakter animasyonları kadar pürüzsüz. Kısacası, 2020’nin en iyi platformcularından biri de resmi olarak en iyi performans gösteren platformlarından biridir.

Assassin’s Creed Valhalla

Assassin’s Creed Valhalla Ön İnceleme Videosu

Assassin’s Creed Valhalla‘da herhangi bir köşeyi dönün ve büyüleyici bir şeye rastlayacaksınız. Oyunun şaşırtıcı boyutuna rağmen, geleneksel, çerez kesici yan görevler bulamazsınız. Aksine, Valhalla 9. yüzyıl İngiltere ve Norveç’teki açık dünya görüşü, Dünya Olayları adı verilen kısa etkinliklerle doludur. Hepsi ısmarlama ve platform oluşturma zorluklarından çevresel bulmacalara ve kısa, öyküsel hikayelere kadar çeşitlilik gösteriyor. Anlatı yapısı da sürekli olarak şaşırtıyor. Kapsamlı bir hikayenin yanı sıra, haritadaki düzinelerce bölgenin her birinin kendi kendine yeten görev seti vardır. Ancak tekrarlayan karakterler ortaya çıkar ve size bir TV şovunun (cinayetten çok mutlu) sezonlarında oynadığınız hissini verir. Tüm bunları, daha yeni seri girişlerini ( Origins ve Odyssey ) çok harika yapan RPG öğeleriyle birleştirin ve göze çarpan bir oyununuz var. Oh evet ve gizli bıçak geri döndü.

Tetris Effect: Connected

Tetris Effect: Connected Ön İnceleme Videosu

İşte saha: Tetris , ama arkadaşlarla. Ve EDM. Ve oyundaki en şık parçacık efektlerinden bazılarından oluşturulmuş akkor ışık gösterisi. Evet, Tetris Effect: Connected 2020‘de övgülere gitmemize izin verilmediğinden daha da güçlü olan görsel-işitsel bir zevk. Nasıl oynanacağına gelince, temel Alexey Pajitnov’un 1984 orijinalinden değişmedi. Ancak birçok modal katlanma ve yeniden çalışma var. En iyisi, siz ve diğer iki oyuncunun senaryoyu beklenmedik şekillerde çeviren bir dizi patrona karşı “savaşmak” için takım oluşturduğunuz “Bağlı” adlı çok oyunculu moddur. (Belki tahtanızı ters çevirirsiniz veya sıranızda süper boyutlu bir tuğla görürsünüz.) Bir dakika sonra müzik kesilir, üç tahtanız tek olarak birleşir ve sırayla parçaları istediğiniz yere yerleştirirsiniz. kendi solo alanınıza geri dönmeden önce – üçlü geniş hatları temizlemek amacıyla – istiyorsunuz. En mükemmel klasiğe yeni bir soluk getiriyor,

Gears Tactics

Gears Tactics Ön İnceleme Videosu

Gears of War‘u en güçlü Xbox serisi olarak biliyorsunuz , ancak aynı zamanda en zeki olanlardan biri. Xbox Series X ve S ile birlikte bir konsol sürümü almadan önce PC’de piyasaya sürülen Gears Tactics , kapak tabanlı üçüncü şahıs taktikleri için kapak tabanlı üçüncü şahıs atışlarını takas ediyor. Ana serideki olaylardan önce geçen Gabe Diaz’a ( Gears 5 kahramanı Kate Diaz’ın babası ) ve XCOM’da korkutucu derecede kaslı küçük bir asker grubuna komuta ediyorsunuz.Locust sürüsünün piyadelerine karşı -tipi taktik savaş. Her birim farklı bir sınıfa girer ve her sınıfın sağlam bir beceri ağacı vardır, bu da Gears’ınızın yeteneklerini sadece “gerçekten iyi ateş edin ve çok sert vurun” ötesinde özelleştirmenize olanak tanır. Mazoşistler, herhangi bir geri takibi engelleyen , acımasızca cezalandıran bir mod olan Ironman’ı duymaktan heyecan duyacaklar .

Yakuza: Like A Dragon

Yakuza: Like A Dragon Ön İnceleme Videosu

Yakuza: Like a Dragon , alabileceğiniz en iyi Yakuza oyunu değil. Bununla birlikte, belki de Xbox Series X ve S’de alabileceğiniz en iyisidir, çünkü yeni nesil sistemler göz önünde bulundurularak ilk piyasaya sürülen ve aynı zamanda seriye başlamak için mükemmel bir yerdir. her nasılsa daha önce hiç oynamadı ve önceki oyunların gerçek zamanlı kavgaya güvenmesi yüzünden ertelendi. Bu, aksiyon oyununun yerini JRPG tarzı sıra tabanlı dövüşle değiştiriyor, bu da çok daha soğuk bir deneyimle sonuçlanıyor – ya da bisikletleri insanların yüzlerine tekmelemeden önce onları dev bir vibratörle ezmek kadar soğuk.

Halo: The Master Chief Collection

Halo: The Master Chief Collection Ön İnceleme Videosu

Söyleyecek daha ne var? Bu Halo ! Xbox amiral gemisinden bahsediyoruz. Ancak Xbox Series X ve S için The Master Chief Collection , 4K çözünürlüğe ve yükseltilmiş kare hızlarına izin verecek şekilde güncellendi. ( Ori’da olduğu gibi , uyumlu ekranlara sahip olanlar onu 120 fps’de çalıştırabilirler; bu, böylesine yüksek bahisli bir nişancı için büyük bir nimettir.) Çok oyunculu hayranlar, şu anda toplulukta bunu duymaktan heyecan duyacaklar.her zamankinden daha canlı hissediyor . Bir maçı saniyeler içinde sıraya koyabilirsiniz. Birden fazla oyunda oyun türleri için oynatma listelerine girebilir veya eşlemeleri istediğiniz gibi seçebilir, tek tek Haloları ve modları parça parçaseçebilirsiniz. (Team Slayer ya da hiç, millet.) Görsel geliştirmeler sayesinde kampanya da her zamankinden daha iyi. Hata yapmayın:Geçmişte The Master Chief Collection’ı rahatsız eden bu kötü şöhretli sorunlaruzak bir anıdan ibarettir.

Bunları da beğenebilirsin
Yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Konu ile ilgili olarak gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz. Kabul etmekGizlilik Politikası