Xbox Series X Oyun Tanıtımları 7 Mayıs’ta Gerçekleşecek!

tarafından
50
Xbox Series X Oyun Tanıtımları 7 Mayıs’ta Gerçekleşecek!

Xbox Series X oyun tanıtımları ile yeni nesilde bizi nelerin beklediğini göreceğiz


Microsoft’un Xbox Series X oyun konsol teknolojisindeki bir sonraki adım. Yeni jenerasyon sistemler içerisinde şu ana kadar yaptığı hamleler ve anlaşmalar ile Sony’nin önüne geçmiş durumda. PS5 ile ilgili henüz bir ses yokken Microsoft anons üstüne anons yapıyor. En son Assassin’s Creed: Valhalla ile Ubisoft’un da Microsoft’u daha çok tercih ettiği belli oldu. Yeni Xbox first party oyunları, third party anlaşmaları ve açıklanan konfigürasyonu ile bu yarışa çok önde başladı. Bu da yetmezmiş gibi 7 Mayıs 2020 tarihinde bir sürü oyunun tanıtımı yapılacak. Yeni nesil konsolda oyuncuları nelerin beklediğini görebileceğiz. Doğal olarak Assassin’s Creed: Valhalla’nın da ilk oynanış görüntüleri ve detayları bu etkinlikte yer alacak.

Etkinik ilk olarak resmi bir Tweet ile açıklandı. Microsoft’un canlı programı olan Inside Xbox’un bir sonraki bölümü ile bir sürü yeni oynanış görüntüsü paylaşılacak. Bu paylaşımların büyük bir kısmı da third party geliştiricilerden gelecek. Göreceğimize emin olduğumuz bir kaç oyun daha var. Bunlardan bir tanesi Halo Infinite. Diğeri ise Senua’s Saga: Hellblade 2. Programın kalanı ise hepimiz için sürprizlerle dolu olacaktır.

Bunun dışında Microsoft yaz ayları için de büyük bir şeyler planlıyor. Ancak bunun ne olduğu ile ilgili henüz bir paylaşım gerçekleşmedi. Yeni Xbox konsolunun 2020 Aralık ayının sonuna doğru çıkması bekleniyor.

Bir önceki yazımız olan Assassin’s Creed Valhalla Anons Edildi! başlıklı makalemizde Assassin’s Creed, Ubisoft ve Valhalla hakkında bilgiler verilmektedir.