Xbox 360 için En İyi Korku Oyunları

Xbox360

Zaten 2021’de bir çok yeni korku oyununu dört gözle bekliyoruz. Yine de ileriye baktığımızda, geçmişteki bazı büyük korku oyunlarını da takdir etmeliyiz. Xbox 360‘a sahip olanlarımız için, bugünkü gönderinin tadını çıkaracaksınız. Daha fazla uzatmadan, işte Xbox 360 için en korkunç 5 korku oyunu. Xbox 360 için En İyi Korku Oyunları;

5. Alan Wake

Alan Wake , 2010’da piyasaya sürüldükten sonra onu oynayanlar tarafından övülen psikolojik bir gerilim filmi. Yine de, büyük ölçüde Red Dead Redemption ile aynı hafta piyasaya sürüldüğü için, ilk satışlar açısından olması gerektiği kadar başarılı olmadı.

Alan Wake

Oyunculardan ve eleştirmenlerden evrensel beğeni toplayan Alan Wake , bir yazarlık tıkanıklığı döneminin üstesinden gelmek için karısıyla birlikte pitoresk dağ köyü Bright Falls’ta tatil yapan ünlü bir yazarın hayatını anlatıyor.

Karısı Alice, gizemli güçler tarafından kabinden sürüklendikten sonra Alan, onu kurtarma girişimlerinde bayılır ve bir hafta sonrasına kadar bilincini geri kazanmaz.

Oyun boyunca bulunan bazı öngörülebilir karakter mecazları var, ancak bu, oyuncuların gönderildiği gizem ve ilgi çekici yolculuktan gerçekten uzaklaşmıyor. Hikaye bazen sürükleyici derecede saçma ve görseller ve film müzikleri unutulmaz bir atmosferik. Bu oyun bir klasik ve şüphesiz Xbox 360 için en iyi korku oyunlarından biridir.

4. Alice: Madness Returns

Alice: Madness Returns , Lewis Caroll’un Alice Harikalar Diyarında Maceraları’na karanlık bir dokunuş sunan Spicy Horse tarafından büyük ölçüde unutulmuş bir psikolojik korku oyunudur .

Alice Madness Returns

Oyun, 2000 yapımı American Mchee’s Alice oyununun devamı niteliğindedir ve aynı derecede tuhaftır. Oyuncular, Harikalar Diyarı’nı üçüncü şahıs 3D aksiyon-macera formatında geçerken Alice Lidell’i takip ediyor. Görseller etkileyici ve her an ekranda her zaman çok şey oluyor. Oynaması zevkli olduğu için sanatsal ve oyunun tuhaflığı, ambiyans ve ürkütücü bir film müziği ile tamamlanıyor.

Korku yönü büyük ölçüde yolculuk boyunca karşılaştığınız ürpertici karakterlerden geliyor. Sıçrama korkularında kısadır, ancak rahatsız edici malzeme bakımından yüksektir. Çatışma, çok az varyasyona sahip oldukça monoton bir hack and slash sistemidir, ancak dişlerinizi içine çekmeniz gereken bir dizi zorlu bulmaca vardır.

Alice: Madness Returns , korku türünde farklı bir şey arayan oyuncular için denenecek bir şey.

Eşli En İyi Korku Oyunları başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

3. Condemned: Criminal Origins

Condemned: Criminal Origins , bu listeye başka bir psikolojik korku girişi. Atmosferik ışıklandırma ve ortamların özü olan bir oyun ve aynı zamanda korku hikayesi anlatımında bir ustalık sınıfıdır.

Bu yazımızı da inceleyin !
Condemned Criminal Origins

Seri katilleri takip etmekle görevli bir FBI ajanı olan Ethan Thomas olarak oynuyorsunuz. Oyun, Ethan’ın “çöpçatan” katili araştırmasıyla başlar, ancak cinayetler için çerçevelenmeniz, masumiyetinizi kanıtlamak etrafında dönen bir hikaye başlatmanız çok uzun sürmez.

Tahmin edebileceğiniz gibi, bu basit bir iş değil. Yol boyunca korkunç vizyonlar, karanlık ve gizemli bir tarikat ve işkence gören bir seri katille karşılaşacaksınız.

Bu bir oldu tartışmalı oyun ilk başta nedeniyle şiddet grafik doğası nedeniyle, piyasaya çıktığında. Aslında, oyun ağırlıklı olarak yakın dövüşe odaklanıyor ve oyun birinci şahıs bakış açısından oynanırken şüphesiz bazı rahatsız edici kanlara şahit olacaksınız.

Yine de, bu sizi oyundan uzaklaştırmamalı, Condemned: Criminal Origin’in ana özelliği hikayesidir ve oyuna bir kez yerleştiğinizde, bazı tüyler ürpertici dönüşler ve psikolojik bir hız trenine gireceksiniz. Diğer perspektifler için Gamespot’un kapsamlı Condemned incelemesine göz atın.

2. Resident Evil 4

Resident Evil 4‘ü oynayan herkes neden bu listede olduğunu bilecek. Yapmayanlar için, eğer bir korku meraklısıysanız, denemelisiniz. Oyun da zamanın testinden geçti ve oynaması hala çok keyifli.

Resident Evil 4

Resident Evil 4‘teki hikaye, karakterler ve olay örgüsü kıvrımları , tüm serinin en iyileri arasındadır. Resident Evil 3‘te sahip olduğu polis memuru pozisyonundan terfi ettikten sonra artık hükümet için özel bir ajan olarak çalışan seri düzenli Leon olarak oynuyorsunuz . Başkanın kızı bir tarikat tarafından kaçırıldı ve Leon, meselenin özüne inmekle görevlendirildi.

Grafikler, çağına göre etkileyici ve karamsar görseller ve uygun film müziği, ürkütücü bir oyun deneyimi yaşatmak için bir araya geliyor. Aynı zamanda zorlu bir deneyimdir ve RE4’ün tamamlanması için düşünülmesi ve planlanması gerekir – sınırlı kaynaklar vardır ve bunları akıllıca kullanmalısınız.

Bu, oyun tarihindeki en iyi hayatta kalma korku örneklerinden biridir ve şüphesiz en iyi Xbox 360 korku oyunlarından biridir.

1. Dead Space

Dead Space serisini o kadar korkutucu bulmayan birçok insan olduğu için bu, birkaç tüyleri karıştırabilir . Yine de benim için Dead Space serisi, Xbox 260 için en iyi korku oyunları arasında yer alıyor ve oyunda önemli miktarda korku barındırıyor.

Dead Space

Sıklıkla Dead Space‘in bir araya getirilmiş bir dizi atlama korkusu olduğu söylenir , ancak oyunda çok daha fazlası vardır. Kuşkusuz, atlama korkusu çoktur, ancak oyun olduğu gibi gerilim ve atmosferi oluşturmasaydı hiçbir şey ifade etmezlerdi. Oyunda zaman zaman, her bir köşeyi dönmek bir angarya gibi geliyor ve ekran dışında herhangi bir yere bakmak isteyeceğiniz anlar var. Yine de Necromorphs’u, ana karakter Isaac Clarke’ın elindeki birçok silahtan biriyle vurmak aynı derecede tatmin edicidir.

Geliştirici uygun bir şekilde Visceral Games olarak adlandırılmıştır – bağırsaklarınıza girdiğiniz bu unutulmaz his bir süre sizinle kalacaktır. Eğlence ilk oyunun sonunda da bitmiyor ve daha sonra eğlenmek için seriye iki (muhtemelen daha iyi) giriş var.

Korkunç bir Xbox 360 oyunu arıyorsanız, Dead Space‘den başkasına bakmayın .

Bunları da beğenebilirsin
Yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Konu ile ilgili olarak gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz. Kabul etmekGizlilik Politikası