Wild Rift İçin Detaylı Oynanış Görüntüleri Paylaşıldı!

League of Legends: Wild Rift mobil cihazlara geliyor


League of Legends hayranları geçtiğimiz Ekim ayından beri oyunun mobil versiyonu olan Wild Rift için sabırsızlıkla bekliyor. Genelde mobil oyun konusunda çok fazla heyecan duymam. Fakat konu herhangi bir MOBA olunca işler değişiyor. Mesela Mobile Legends: Bang Bang yıllardır mobil oyun ortamlarına MOBA alanında hükmediyor. Bunun sebebi ise mobil cihazların MOBA için çok elverişli olması ve orada oynanabilecek en keyifli oyun türlerinden biri olması. Bunun yanına da MOBA oyunlarına sahip büyük firmaların yıllar boyu doğru dürüst bu konuda adım atmamasını eklersek formüş çok basit. Rakip yokken pazara girmek en mantıklı hamle. Mobile Legends en dengeli ve iyi çalışan oyun olmayabilir ama en çok oynanan oyunlardan biri. İşler çok yakında değişebilir.

League of Legends yapımcısı Riot Games mantıklı bir hamle ile mobil oyun piyasasına da giriyor. Wild Rift ise MOBA oyununun en mobil versiyonuna verdikleri isim. Leage of Legends’a kıyasla daha basit ve daha hızlı bir oyun olacak. Zaten çoğunlukla elinde mobil aygıtların olması beklenen kocaman hayran kitlesi ile birlikte Mobile Legends gibi oyunlara çok rahat yetişip önüne geçmesi bekleniyor.

Ekip geçtiğimiz günlerde oyun ile ilgili detaylı bir video paylaştı. Oyunum Brezilya’da gerçekleşecek alpha sürümü ve buna dahil olacak kahramanlar ile ilgili bilgiler dışında ne gibi sistemlerin olacağına dair bir kaç ipucu veriyor. Bunun dışında Wild Rift ile ilgili ektra herhangi bir bilgi paylaşılmadı. Yani ne zaman çıkacağını kimse bilmiyor.

League of Legends yapımcısı Riot Games mobil oyun piyasasına girerken insanın aklına kaçan fırsatlar da geliyor. Mesela Blizzard Hearthstone ile piyasaya adım atmış ve ne zaman çıkacağı belli olmayan Diablo Immortal ile devam edecek olabilir. Ama Heroes of the Storm gibi bir oyun için son derece elverişliydi. Onu neden yapmadıklarını anlamak güç. Şimdi Heroes of the Storm’un oyuncu sayısı az ve sıkıntılar yaşıyor. Benzer bir şekilde WoW’un Pet Battles konsepti de gelebilirdi.

Neyse…


Bunları da beğenebilirsin
Yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Konu ile ilgili olarak gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz. Kabul etmekGizlilik Politikası