Werewolf The Apocalypse Oyunları Geliyor!

tarafından
52

Werewolf The Apocalypse Oyunları Geliyor!

White Wolf’un World of Darkness dünyasından Werewolf The Apocalypse nihayet bir kaç oyunla geliyor


Advanced Dungeons & Dragons masa üstü FRP oyunlarının şimdiki sahibi Wizards of the Coast’a yıllardır rakip olan White Wolf’un World of Darkness dünyası da çok tercih edilen bir FRP sistemi. Bunlardan oyun dünyasına kazandırılan bir seriyi herkes çok iyi biliyor. Vampire The Masquerade. Redemtion ve Bloodlines ile oyun sektöründe de yeri olan White Wolf çok yakında çıkacak olan Bloodlines 2 ile de buna devam ediyor. Bunların dışında yine White Wolf’a ait Mage The Ascencion ve Werewolf The Apocalypse var. Yıllardır hayranlar diğer hikayelerden esinlenen Werewolf oyunu bekliyordu. Beklenen şey sonunda oluyor ve iki tane oyun geliyor. Bir tanesi Earthblood. Diğeri ise Heart of the Forest.

Zamanında Witcher serisi üzerinde çalışan bir grup eleman Different Tales adlı firma ile bu oyunu geliştirmeye başladı. Aslında yapım aşamasında olan tek Werewolf The Apocalypse oyunu değil. Cyanide studio ise Earthblood adında başka bir  oyun yapıyor. Different Tales’ın oyunu Heart of the Forest adıyla çıkacak. Ancak Eartbound daha aksiyon odaklı bir oyun iken Heart of the Forest biraz daha hikaye odaklı olacak. Bloodlines 2’nin yanında Vampire: Coteries of New York’un çıkması gibi biraz. Böylece farklı tür oyunları seven hayranlar için o dünyada geçen farklı hikayeler olabilecek.

Werewolf The Apocalypse – Earthblood net bir çıkış tarihi belirlemedi. Ancak Epic Store’da sayfası var. Diğer Werewolf oyunu ise daha yolun başında. Onunla ilgili haberler çıktıkça paylaşacağız. Bu arada Bloodlines bekleyenler biraz daha beklemek zorundalar. Normalde ilk bahar aylarında çıkması beklenen oyun bir sürü diğer oyun gibi ertelendi. Ancak bu zaman verimli kullanıldı. Net bir çıkış tarihi olmasa da yıl bitmeden çıkacağı kesin.

Bir önceki yazımız olan XIII Remake Çıkış Tarihi Belli Oldu! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.