Werewolf Earthblood Çıkış Tarihi 2021 Şubat!

tarafından
36
Werewolf Earthblood Çıkış Tarihi 2021 Şubat!

Werewolf Earthblood reyinu yıla reyincularla buluşacak


Çok uzun vakit evvel değil, geçen ay, iki tane Werewolf: The Apocalypse reyinunun çıkacağını söylemiştik. Bunlardan bir tanesi Different Tales imali Heart of the Forest idi. Öbürü ise Earthblood isimli reyindu. Werewolf Earthblood bu iki reyin içerisinde daha erken çıkacak olan. Üçüncü kişi kamera ile oynanan ve öbürüne göre daha aksiyon olan bu reyinun çıkış tarihi ise 4 Şubat 2021 olarak tanımlandı. Başka Bir Deyişle takribî 6 ay sonra reyincularla buluşacak.

Reyin diğer White Wolf kaynaklı üretim olan Bloodlines 2’den ciddi derecede değişik. Vampire reyinu şahsiyet odaklı bir RPG iken Werewolf Earthblood aksiyon cinsine daha çok ağırlık veriyor. Yeniden bir ekip RPG öğeleri kapsayacak natürel olarak. Bu açıdan azıcık daha Diablo gibi olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü Diablo da RPG özellikleri kapsasa da esasında kütür kütür dövüşe girdiğimiz bir reyin. Oyunun öyküsünde ise dünya yok olmak üzere, can veriyor. Bundan mesul olan Wyrm isimli organizasyonu durdurmayı hedefliyoruz.

Werewolf Earthblood reyinunda kişiliğin üç formu var. Etkileşim ve diyaloglar için insan formunu kullanıyoruz. Keşif ve saklı kalmak, stealth stilinde oynamak için kurt formunu kullanıyoruz. Dövüşler ve korku saçmak için ise Werewolf formumuzu kullanıyoruz. Bu üçünü ne kadar balanslı yapacağımız muhakkak değil ama azıcık çeşit olması umut verici. Gerçek merak ettiğim şey bir kısmı istediğimiz biçimde oynayıp oynamayacağımız. Başka Bir Deyişle bu üç form arasında istediğimiz zaman başkalaşım yapabilecek miyiz yoksa her kısım muhakkak bir forma mı zorlayacak?

Bunların yanıtını muhtemelen reyin çıktığında alacağız. Şimdilik bir maliyet tanımlanmadı ama PC versiyonu için Epic Store sayfası var. Takibe almak isteyebilirsiniz. Bunun dışında reyin PS4 ve Xbox One sistemlerine de çıkacak. O tarihlerde yeni jenerasyon konsollar gelmiş olacak ancak onlara çıkacağına dair bir şey söylenmedi. Gerçi yeni sistemler daha önceki reyinları, hele ki yeni çıkmışlarsa, büyük oranda destekleyeceği için çok fark eder mi öğrenemiyorum.

Bir önceki yazımız olan Reinhardt’ın Mei’nin buz blokunun içinden geçebilmesini sağlayan bir hata keşfedildi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.