Wattam Oyun İncelemesi

Wattam Oyun İncelemesi

Wattam, henüz piyasaya yeni çıkmış oyunların başında geliyor. Eğer Keita Takashi’nin farklı oyunlarıyla yakından ilgileniyorsanız o zaman bu oyunu oynarken de çok fazla zorluk çekmeyeceksiniz. Bunun için severek oynayacağınız oyunlar arasında demek yerinde olacaktır.

Oyuna Belediye Başkanı olarak başlıyorsunuz ve arkadaş kitlenizi oyun içerisinde 100 kişiden fazlaya ulaşabiliyorsunuz. Oyunda birkaç tane yüzen ada var ve bu adaların arasında bölünmüş olan dünyanın kapsamını da oyunda ilerlediğinizde genişletebildiğinizi görebileceksiniz. Yani yolun her adımında karşınıza yeni arkadaşlar çıkacak ve sizde bu arkadaşlarınızla sorunları çözmeye çalışacaksınız.

Wattam Garip Macera

Wattam oyununda göze batan hususlardan biri karakterlerin hepsinin değiştirilerek kontrol edilebiliyor olmasıdır. Bazı karakterlerin özel yetenekleri ve özellikleri bulunuyor. Mesela Belediye Başkanı şapkasını çıkardığı zaman patlıyor. Masa fanı rüzgar oluştururken ağaçlar diğer karakterleri meyveye dönüştürebilmek için onları yiyebiliyor.

Wattam oyununu çözebilmeniz için birkaç tane zor bulmacası var, lakin birkaç adım ilerledikçe bunu nasıl yapabileceğinizi kolay bir şekilde öğrenebiliyorsunuz. Oyunda kontroller, görsel ve hedefler sıradan oyuncuların görevlerini eksiksiz bir şekilde tamamlaması için basit bir yapıda düzenlenmiş. Profesyonel oyuncuların dikkatini çekebilmek içinde yaratıcılık ön planda tutulmuş.

Wattam komik bir oyun gibi görünse de baktığımızda eksiklerinin de olduğunu söyleyebiliriz. Oyun içerisindeki kameraların çok yönlü açılarının olması görselliği güzelleştirmiş. Bu kameraların nerelerde var olduğu bilinmiyor, çünkü büyük nesneler bu kameraların görülebilmelerini engelliyor. Bu da komik bir olayı bazen kaçırmış olmanıza neden olabiliyor.  

Oyun içerisinde sıkıcı olan şey ise sürekli aynı görevleri tekrar ediyor olmanız. Yani bazı görevlerin sürekli yapılacak olması oyuncuyu sıkabiliyor.

Bunları da beğenebilirsin
Yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Konu ile ilgili olarak gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz. Kabul etmekGizlilik Politikası