Warzone Duo Maçları Nihayet Eklendi!

tarafından
77

Warzone Duo Maçları Nihayet Eklendi!

Call of Duty: Modern Warfare motoru ile çıkan bedava Battle Royale oyunu Warzone duo eşleşmelerini sonunda açtı


Battle Royale oyun türünü kesinikle sevmiyorum. Fakat şu aralar popüler oldukları gerçeğini de göz ardı etmemek lazım. Bu yüzden Call of Duty serisinin de bunu bir şekilde yapıyor olması çok şaşırtıcı değil. Geçen yıl çıkan Modern Warfare reboot oyununun motoru ile de Warzone adında bedava bir mod çıkarmaları bu yüzden çok normal bir gelişme. Zaten Call of Duty serisi için bu bir ilk değil. Black Ops 4’ün de böyle bir modu vardı. Ancak bu sefer klasik battle royale mantığından biraz farklı bir yol izliyor. Eşleşme sistemi ile, inen arkadaşı diriltme mantığı ile ve kutularıyla Apex Legends formulüne daha yakın diyebiliriz. Bir süredir Warzone duo eşleşmelerini oyuna gelmemişti.

Warzone duo tercihini barındıymayınca sıkıntılı günler yaşadı. Geçtiğimiz günlerde söz verilen mod ise eklendi. Artık oyuncular tam bir takım olmak zorunda değil. İkişerli takımlar halinde oyuna katılmak mümkün. Warzone duo eşleşmesi ile ciddi bir kitleye hitap ediliyor artık. Call of Duty: Warzone sıkıntısız bir oyun değil. Modern Warfare oyununa da musallat olan hileciler bunda daha çok var. Sonuçta bedava olduğu için herkes oynuyor. Bu yüzden PC ve konsol arası crossplay’in varlığına sıcak bakmayan oyuncular var. Ideal bir dünyada bir battle royale oyununda oyuncu sayısının çok olması için bu sistem iyi olsa da konu PC’ye gelince hilecilerden geçilmiyor.

Bunlara rağmen Warzone Call of Duty serisinin en güzel eklentilerinden biri olabilir. Çünkü yeni Modern Warfare oynanış olarak nefis bir oyun. Yeni motorun yapabildikleri seriyi bir adım ileriye taşıdı. Çok pahalı olsa da geçen yıl çıktığında oynamaya değer bir oyundu. Artık hedef seneye çıkacak yeni Black Ops oyunu olabilir. Bu oyundan öğrendikleri ile nasıl bir şey yaparlar azıcık tahmin etmek mümkün. Sıkıntıları çözerlerse bir büyük adım daha atmış olacaklar. Düşünün ki Modern Warfare için hala ranked gelmedi. Warzone duo ile kurtarılamayabilir.

Bir önceki yazımız olan Total War Saga: TROY, Epic Games’te Çıktığı Gün Ücretsiz Verilecek başlıklı makalemizde epic games bu haftanın ücretsiz oyunu, epic games sıradaki ücretsiz oyun ve epic games tarafından ücretsiz verilen oyunlar hakkında bilgiler verilmektedir.