Valorant Sesli Sohbet Artık Kayıt Altında

valorant

Valorant sesli sohbet artık Riot Games tarafından kaydedilecek. Riot Games, Gizlilik Bildirimi ve Hizmet Koşullarında değişiklikler yaptı ve bundan böyle Valorant’taki tüm sesli sohbetlerin “rahatsız edici sesli iletişim” ile mücadele amacıyla kaydedileceğini belirtti.

Bildiriye göre, bu Riot’un League of Legends gibi diğer oyunlarında da bir olasılık olacak, ancak şimdilik sohbetin kaydedileceği tek oyun Valorant olacak.

Geliştirici, “Yıkıcı davranışı azaltmanın, uzun vadeli yatırım ve özellikle sesli iletişim açısından ele alınması gereken birçok farklı yaklaşım gerektiren karmaşık bir sorun olduğunu biliyoruz. Bu uzun yolculukta hâlâ yapılacak işler var ancak oyuncuların oyunlarımızı oynarken hak ettikleri sosyal deneyimleri sağlamaya kararlıyız. Oyun içi deneyimleri iyileştireceğine inandığımız diğer yaklaşımları araştırıyoruz ve önümüzdeki aylarda planlarımız hakkında bir güncelleme paylaşacağız, ancak rahatsız edici sesli iletişim raporlarına göre harekete geçme becerisinin ilklerden biri olduğuna inanıyoruz güvenli bir şekilde birlikte oynayabileceğimiz bir topluluğa doğru adımlar atıyoruz. ” diye açıkladı.

Valorant Tanıtım Videosu

Riot, kaydedilen sohbetin, bir oyuncu rahatsız edici bir davranış raporu sunduğunda verileri değerlendirmek için kullanılacağını belirtiyor. İletişim incelendikten sonra, bir incelemeden sonra artık ihtiyaç kalmadığında veriler silinecektir.

Gizlilik bildirimimizdeki güncelleme, Riot’a ait sesli iletişim kanallarını kullanırken ses verilerini kaydetmemize ve potansiyel olarak değerlendirmemize olanak tanıyor. Bir oyuncu sesli iletişimde rahatsız edici veya saldırgan davranış için bir rapor gönderdiğinde, ilgili ses verileri hesabınızın kayıtlı bölgesinde saklanacak ve davranış anlaşmamızın ihlal edilip edilmediğini görmek için değerlendirilecektir.

“Bir ihlal tespit edilirse, harekete geçeceğiz. Veriler ihlalde bulunan oyuncuya sağlandıktan sonra (ve artık incelemeler için gerekli değildir), veriler, şu anda metin tabanlı sohbet raporlarını işleme şeklimize benzer şekilde silinecektir. Herhangi bir ihlal tespit edilmezse veya zamanında herhangi bir rapor sunulmazsa, veriler silinecektir. “

Tartışmalarınızın kaydedilmesini önlemek için, sohbeti kapatmanız ve iletişim için farklı bir yazılım kullanmanız gerekecektir.

Valorant‘a aşina değilseniz, 5’e 5 birinci şahıs taktik nişancı oyunudur ve PC’de oynaması ücretsizdir.

Oyunda, beş oyuncudan oluşan takımlar, raund tabanlı, saldırganlara karşı savunucular, 24 raundun en iyisi silahlı çatışmayı kazanmak için birbirleriyle mücadele ediyor.

Bunları da beğenebilirsin
Yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Konu ile ilgili olarak gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz. Kabul etmekGizlilik Politikası