Valorant Rank Sistemi Hakkında Bilmeniz Gerekenler!

tarafından
95
Valorant Rank Sistemi Hakkında Bilmeniz Gerekenler!

Her oyunda olduğu gibi, Valorant‘ta da bir rank sistemi olacak. Özellikle CS:GO tarzı rekabetçi oyunlarda rank sistemi olmazsa olmaz. Her ne kadar “yükseldikçe daha iyisin” şeklinde görünse de asıl amaç genelde aynı yetenekte olan oyuncuları karşı karşıya getirip iki tarafın da oyun zevkini tatmasını sağlamak diyebiliriz. İşte bu yazımızda size Valorant rank sistemi hakkında bilgi vermek istedik.

Lafı fazla uzatmadan Valorant Rank Sistemi nedir? Bilmeniz gerekenler neler? onlardan bahsedelim. Aşağıda gördüğünüz gibi oyunda sekiz adet farklı rank bulunmakta ve her rank (Valorant hariç) kendi altında 3 alt ranka ayrılmakta. Oyunda yıl boyunca üçer ay sürecek 3 farklı sezon olacak ve her Riot oyununda olduğu gibi sezon sonlarında bitirdiğimiz ranka göre belirli ödüller alacağız. Demek oluyor ki, ne kadar yüksek bir ranka sahip olursanız, o kadar büyük bir ödüle sahip oluyorsunuz ve bu sistem oyunun “rekabetçilik” unsurunu arttırmak için yapılıyor.

Henüz rank konusunda nasıl bir algoritma kullanıldığını bilmiyoruz ama Riot büyük ihtimalle LoL sistemini entegre edecek. Kısaca kazanacağınız Lig Puanlarını, maç içerisinde alacağınız MMR ve ELO gibi faktörler belirleyecek. Oyuncu 100LP’ye ulaştığında yükselme serisi adlı bir seriyi oynayacak ve üç maçtan ikisini kazanarak rank atlayabilecek. Bu arada oyunun tamamıyla Türkçe olacağını biliyoruz bu nedenle rank isimleri oyun çıktığında muhtemelen Türkçeleştirilecek. Bakalım oyun tam sürüme geçtiğinde, bizi nasıl bir sistem bekleyecek. Oyunun çıkışını beklerken sizler için hazırladığımız rehber serisini inceleyerek, herkesten 1:0 önde başlayabilirsiniz.

Mercenary

Soldier

Veteran

Hero

Legend

Mythic

Immortal

Valorant

Bir önceki yazımız olan CS:GO FPS Nasıl Gösterilir? başlıklı makalemizde csgo, csgo fps görme ve csgo fps gösterme hakkında bilgiler verilmektedir.