Valorant Konsol Versiyonu Testlere Başladı

tarafından
46
Valorant Konsol Versiyonu Testlere Başladı

Riot Games tarafından yapılan açıklamaya göre Valorant için konsol versiyonu testlerine başlandı. Ancak testlerin sonucunda oyunun kesin olarak konsollara çıkıp çıkmayacağı bilinmiyor.

Riot Games, henüz beta döneminde bile yüksek ses getirmeyi başaran yeni oyunu Valorant için yenilikler üzerinde çalışıyor. Oyunun yapımcıları tarafından yapılan açıklamaya göre, Valorant’ın konsol sürümü prototip haline geldi. Ancak oyunun konsollar için çıkıp çıkmayacağı konusunda henüz net bir sonuç bulunmuyor.

Ayrıca Riot Games, oyunun konsollarda bulunmasının rekabetçi yapıya zarar verebileceğini düşünüyor. Yani oyun konsollara çıksa dahi herhangi bir çapraz platform desteği göremeyeceğiz. Bunun sebebi ise herhangi bir gamepad ile klavye mouse performansının eşit olamayacağı yönünde.

Her halükarda Riot, oyunun performansı konusunda konsollarda da beklediklerini yakalarsa Valorant’ı PS4 ve Xbox One içerisinde görebiliriz. Oyun geliştiricileri oyunu konsollarda deneyip karar verecekler. Hep beraber nasıl bir sonuç olacağını göreceğiz.

Daha öncesinde ise Valorant, 2 gün önce resmi çıkışını yaptı ve tüm oyuncular için ücretsiz bir şekilde yayınlandı. Bu çıkış ile birlikte öyle yüksek yoğunluk yaşandı ki, Avrupa başta olmak üzere birkaç sunucu kullanılamaz hale geldi. Ancak şu an için Valorant, stabil bir şekilde çalışıyor.

Sen de Valorant indirmek ve oynamak istersen buraya tıklayarak oyunun resmi sitesine ulaşabilirsin.

Peki sen Valorant konsol sürümü hakkında ne düşünüyorsun? Sen de görüş ve düşüncelerini yorum olarak bizler ile paylaşabilirsin. Ayrıca daha fazla Valorant haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsin.

Bir önceki yazımız olan Urskog Prototip Halinde Bir Walking Simulator! başlıklı makalemizde Indie, Unreal Engine ve Unreal Engine 4 hakkında bilgiler verilmektedir.