Valorant için oyuncuları heyecanlandıran yenilik!

tarafından
47
Valorant için oyuncuları heyecanlandıran yenilik!

Henüz test aşamasında olmasına rağmen son dönemin en çok konuşulan oyunlarından birisi haline gelmeyi başaran Valorant rekabetçi modu ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Oyunun geliştiricisi Riot Games bu konuda müjdeli haberi verdi.

Valorant rekabetçi mod ile buluşuyor!

League of Legends yani LoL olarak bildiğimiz oyunun geliştiricisi Riot Games‘in çıkardığı FPS türündeki Valorant‘ın kapalı beta aşaması devam ediyor. Kitlesi her geçen gün artan oyuna 0.49 güncellemesiyle eklenecek olan bu moda şimdilik Kuzey Amerika ve Avrupa’daki oyuncular erişebilecek.

valorant rütbe sistemi

Eğer son yıllarda Blizzard ve LoL oyunlarını oynadıysanız Valorant‘ın sahip olduğu sıralama sizleri size tanıdık gelecektir. Kullanıcılar seviyelerine göre rütbe kazanacak. “Demir, Bronz, Gümüş, Altın, Platin, Elmas, Ölümsüz ve Valorant” olmak üzere 8 aşamalı bir rütbe sistemi bulunuyor.

Siz rütbenizi yükselttikçe performansınız, oyunun sıralamasında kazanılan noktaya ve maçlarınızın ne kadar belirleyici olduğuna bakacak. Bunun nedeni ise Riot Games şu şekilde: “En yüksek rekabetçi maçlarınızda sizlere güveniyoruz ve takım arkadaşlarınız ile zirveye ilerleyen yolu kazandığınıza inanıyoruz.” açıklıyor. Bu rütbe sisteminin kapalı beta aşamasından sonra herkese açıldığında sıfırlanacağını belirtelim.

Maçlarda kazandığınız puanlara göre rütbenizin değeri yükselecek veya düşecek. Tüm bu sistemi denemek için ya yaz aylarına kadar beklemeniz gerekiyor ya da henüz kapalı beta sürümüne kayıt olmanız lazım. Oyunu indirip oynamak için bir adet Riot Games hesabıyla Twitch hesabınıza bağlanmalısınız.

Ardından ise Valorant oynayan yayıncıları izlemeniz gerekiyor. Böylelikle oyuna girmek için bir şansınız olabilir. Oyuna şuradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Division 2 Demo Sekiz Saate Kadar Ücretsiz Oynanabilir! başlıklı makalemizde Division 2, division 2 demo ve the division hakkında bilgiler verilmektedir.