Valorant Espor Turnuvalarında Kan Efekti Olmayacak!

tarafından
48
Valorant Espor Turnuvalarında Kan Efekti Olmayacak!

Şüphesiz ki Riot‘un, Valorant’ın espor geleceği hakkında büyük planları var. Özellikle League of Legends gibi bir oyunun bitmek bilmeyen espor sahnesinin ve oyuncu kitlesinin arkasında bahsi geçen şirket var. Valorant da bir CS:GO tarzı rekabetçi oyun olduğundan, oyunun espor sahnesi ne kadar büyükse oynayan oyuncu sayısı o kadar çok artacaktır demek hiçte yanlış olmaz. Peki Valorant espor sahnesi nasıl olacak? İşte bu sorunun cevabını Riot’un espor yöneticisi Whalen “Magus” Rozelle cevaplandırdı.

Öncelikle Valorant‘ın doğal olarak büyümesini bekliyor Rozelle. Espor sahnesini alelacele oyuna entegre edip insanların ne istediklerini görmezden gelerek başlamak istemiyorlar. Öncelikli amaç oyuncular, içerik üreticileri, turnuva organizatörleri ve geliştiriciler ile ortaklıklar kurmak olacak ki profesyonel espor ekosistemi dengeli bir şekilde oluşabilsin. Tabii organizatörlerin ise uyması gereken belli başlı kurallar olacak. Örneğin oyuncular veya İnternet kafeler tarafından yapılan organizasyonlar için ödül havuzu maksimum 10000$ olabilecek ve asıl amaç rekabetten çok oyundan zevk almak olacak. Fakat büyük turnuvalar için ise, asıl amaç rekabeti sağlamak ki bahsi geçen şirketler ESL ve Dreamhack gibi büyük organizatörler. Asıl ilginç olan ve haberimizin başlığını oluşturan kan olayı. Görünüşe göre Riot, oyunun reklam verenler için daha sıcak görünebilmesi için “kan gösterme” opsiyonunu devre dışı bırakmayı zorunlu kılmış durumda. İlginç olan ise bu tarz bir sınırlamayı şimdiye kadar Çin dışında başka bir yerde görmemiş olmamız ki Mortal Kombat tanıtım videolarının ne kadar popüler ve kanlı olduğunu bilirsiniz.

Oyunun canlı yayınını yapan oyuncular ise kendi sohbet sayfalarında oluşabilecek küfürlü, rahatsız edici ve kötü amaçlı konuşmaları engellemekle mükellefler. Kısaca kimse bir Valorant oyuncusunun sohbetine uğrayıp CS:GO daha iyi demesin! Riot kızıyor.

Bir önceki yazımız olan Fortnite Bölüm 2 Sezon 3 Çıkış Tarihi Ertelendi! başlıklı makalemizde Fortnite ve fortnite sezon 3 hakkında bilgiler verilmektedir.