Valorant, Çıkışı ile Birlikte Yoğunluk Sebebiyle Çöktü

tarafından
53
Valorant, Çıkışı ile Birlikte Yoğunluk Sebebiyle Çöktü

Riot Games, dün erken saatlerde Valorant oyununu herkes için yayınladı. Tamamen ücretsiz olarak yayınlanan oyun, çıkışı ile birlikte beklenenin çok üzerinde bir ilgi gördü. Hatta bu ilgi öylesine büyüktü ki, Valorant, yoğunluk sebebiyle çöktü.

Riot Games tarafından dün piyasaya sürülen taktiksel nişancı oyunu Valorant, herkes için oynanabilir durumda. Oyun çıkışı ile birlikte öyle yoğun bir ilgi gördü ki, serverlar dayanamadı.

Valorant’ın popülaritesinin yüksek olacağı bekleniyordu. Ancak oyunun doğrudan çıkması ile birlikte bu kadar yoğun bir ilgi beklenmiyordu. Bu durum ise Valorant’ın ne kadar beklendiğini kanıtlar nitelikte oldu.

Riot Games, Valorant’ın bu kadar büyük bir ilgi ile karşılaşacağını tahmin etmiyor olacak ki, sunucular yoğunluğa dayanamadı. Stabil olarak çalışamayan sunucuların ardından Riot Games ‘acil durum bakımı’ adı altında sunucuları kapattı ve oynanamaz durumda bir süre kaldı.

Bahsi geçen sunucu problemi yalnız Avrupa sunucuları içerisinde yaşanmadı. Brezilya, Kuzey Amerika gibi sunucularda da Valorant çöktü. Ancak Türkiye sunucusunda oynayan oyuncular bu durumdan etkilenmedi.

Oyunun kapalı beta sürecinde rastgele sunucularda beta kodu yayınlaması ile birlikte Türkiye sunucusunda çok fazla yabancı oyuncu bulunuyordu. Hatta durum bir haldeydi ki, Avrupalı oyuncular Türk sunucusunda oynadığının bile farkında değildi. Sonrasında ise Türk sunucusunda Türkler Türkçe konuştuğu için azar işitiyorduk. 🙂

Peki sen Valorant hakkında ne düşünüyorsun? Sen de görüş ve düşüncelerini yorum olarak bizler ile paylaşabilirsin. Ayrıca daha fazla Valorant haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsin.

Bir önceki yazımız olan The Last of Us Part 2 için TV Reklamı Yayınlandı başlıklı makalemizde last of us 2 çıkış tarihi, last of us 2 konusu ve last of us 2 reklam hakkında bilgiler verilmektedir.