Valorant Çıkış Tarihi, Kapalı Beta, Oynanış ve Bilmeniz Gerekenler!

tarafından
60
Valorant Çıkış Tarihi, Kapalı Beta, Oynanış ve Bilmeniz Gerekenler!

Valorant, hepimizin çocukluktan beri çok sevdiği ve oynadığı Counter-Strike: Global Offensive oyuncularını kendine çekmeye başladı. Piyasanın uzun zamandır “CS tarzı” bir oyuna ihtiyacı vardı ve bu ihtiyacı Riot Games doldurdu. Beş vs beş şeklinde oynanan ve aynı counter-strike serisinde olduğu gibi rekabetçi özelliği olan oyundaki en büyük fark, karakterlerin kendilerine ait özel yeteneklerinin olması. Yetenekler deyince herkesin aklına Overwatch gelmesi doğal fakat Valorant’ta yetenekler oyunun önceliği değil. Valorant oynanışta öncelikli rekabet unsuru sizin refleksiniz ve nişan alma yeteneğiniz. Tüm bu genel bilgilendirmeden sonra, sizler için hazırladığımız ve bilmeniz gereken tüm bilgileri bir arada topladığımız rehberimize geçip yapalım. Bu rehberde sizlere Valorant çıkış tarihi, kapalı beta süreci ve oynanış şekli hakkında bir çok bilgiyi derledik.

Valorant çıkış tarihi: Haziran!

Valorant’ın resmi çıkış tarihi, 2 Haziran. Oyunun kapalı beta süreci 28 Mayıs’ta sonlanacak ve tam sürüme geçiş yapılacak.

Valorant kapalı betasına nasıl katılınır?

Valorant’ın kapalı betasına katılmak için artık bir sebep kalmadı. Fakat oyunun kapalı betasına katılamak için Riot hesabınızı Twitch hesabınıza bağlayıp, Valorant yayınlarını Twitch üzerinden izlemeniz gerekiyor. Belli bir izleme süresine ulaşınca otomatik olarak kapalı beta anahtarına sahip oluyorsunuz.

Valorant oynanış konusunda neler biliyoruz?

Valorant’ın oynanışı aslında oldukça Counter-Stirke tarzı. Tek farklılık ise oyunda kullanmanız gereken özellikler diyebiliriz. Her karakterin kendine ait farklı özelliği bulunduğundan, her birini deneyimlemeniz gerekmekte. Aşağıda oyunun oynanış videosunu sizlerle paylaştık.

Valorant Silahları ve Silah Hasarları hakkında bilmeniz gerekenler!

Valorant silahları ve hasarları hakkında bildiğimiz tüm bilgileri sizler için ayrı bir rehber içerisinde bir araya topladık. Buraya tıklayarak valorant silah hasarları rehberimize ulaşabilirsiniz.

Valorant sistem gereksinimleri neler?

Aşağıda göreceğiniz üzere Valorant’ı oynayabilmek için harika bir bilgisayara sahip olmak zorunda değilsiniz. Fakat her rekabetçi oyunda olduğu gibi FPS miktarınız, karşınıza gelecek rakipleri öldürebilmek açısından oldukça büyük bir önem taşıyor. Ne kadar yüksek FPS değerine sahipseniz oyununuz o kadar akıcı olacaktır diyebiliriz basitçe.

Minimum (30fps)

 • OS: Windows 7/8/10 (64-bit)
 • RAM: 4GB
 • CPU: Intel i3-370M
 • GPU: Intel HD 3000 (1GB VRAM)

Önerilen (60fps)

 • OS: Windows 7/8/10 (64-bit)
 • RAM: 4GB
 • CPU: Intel i3-370M
 • GPU: Intel HD 3000 (1GB VRAM)

Yüksek Seviye (144+fps)

 • OS: Windows 7/8/10 (64-bit)
 • RAM: 4GB
 • CPU: Intel Core i5-4460 3.2Ghz
 • GPU: Nvidia GTX 1050 Ti (1GB VRAM)

Valorant için hazırladığımız rehber serisine giderek, tüm bu bilgileri daha ayrıntılı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Valorant Rank Sistemi Hakkında Bilmeniz Gerekenler! başlıklı makalemizde valorant ve valorant rehber hakkında bilgiler verilmektedir.