Valheim Oyun İncelemesi

Valheim Oyun İncelemesi

Son zamanların popüler oyunları içerisinde gösterilen Valheim oyun incelemesi yaparken oyunun artılarından ve eksilerinden bahsetmek istedik.

Oyun erken erişimde olduğundan dolayı şu an bazı sorunlar var.  Oyunda grafikleri en düşük seviyeye getirdiğinizde biraz daha akıcı olacağını söyleyelim. Özellikle günümüz standart oyunlarına göre biraz zayıf bir bilgisayarınız varsa o zaman işiniz biraz zor olacak bunun için biraz daha geliştirilmesini bekleyebilirsiniz.

Oyunun temel mantığına bakarsak diğer oyunlardaki gibi yavaş yavaş kendinizi geliştiriyorsunuz. Çünkü dünyaya fırlatıldığınızda yanınızda sayılı eşyalar var.

Oyun içerisinde üretim yapıyorsunuz. Yani basit şeyler üretmeye başladıkça tecrübe kazanmaya da başlıyorsunuz. Belli başlı şeyleri ürettikten sonra kendinizi geliştirip nesneleri daha da yükseltebiliyorsunuz. Örneğin menzilli silah üretebiliyorsunuz.

Valheim Üretim Sistemi

Valheim oyununda üretim sistemi kolay öğrenilebiliyor bunun yanı sıra bir de inşa sistemi var. Yani kendi evinizi inşa edebiliyorsunuz. Minecrafttaki mantık gibi düşünebilirsiniz ancak burada yaptığınız ev hata payına izin vermiyor. Yani temeli sağlam tutmazsanız eviniz yıkılabilir.

İnşa sistemi içerisinde bazı detaylar da ilgi çekici olmuş. Yani oyunda hava şartlarından etkilenebiliyorsunuz. Örneğin eve yerleştirmiş olduğunuz nesneleri korumak için çatı yapmanız ya da kapalı bir alanda ateş yakmışsanız mutlaka açık bir yerleri bırakmanız gerekiyor.

Oyunda baltanızı kullanarak ağaç kesebiliyorsunuz, fakat keserken dikkat etmeniz gerekiyor, çünkü üzerinize yıkılan bir ağaç sizin ölümünüze neden olabilir. hatta oyun geliştirildikten sonra ileride bu sorunu yaşayacak yüzlerce kişi olacağından eminiz.

Oyunla ilgili özgülerde bulunduk, şunu da söyleyelim ki ciddi problemleri var. Örneğin oyun internetinizi neredeyse sömüryor. Yani çok ciddi bir veri kullanımı söz konusu doğal olarak da bu oyunda gecikmelere neden olabiliyor.

 

Oyunun Sırrı Ne?

Oyunun sırrı silah üretebiliyor ve bunları kullanarak da yaratıklara karşı savaşabiliyor olmanız. Yakın dövüş konusunda alışmanız zor olabilir ancak alıştıktan sonra rahat olabiliyorsunuz. Yani oyunda yaptığınız her eylem sizin kendinizi geliştirmenizi sağlıyor.

Kısaca toparlayacak olursak güzel bir hayatta kalma oyunu. Grafik görselleri güzel ancak düzeltilmesi gerekiyor.  

Bunları da beğenebilirsin
Yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Konu ile ilgili olarak gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz. Kabul etmekGizlilik Politikası