Urskog Prototip Halinde Bir Walking Simulator!

Gotland Game Conference 2020’de tanıtılan oyunlardan bir tanesi Urskog adlı huzur verici kısa bir oyun prototipi


İsveç’in Uppsala Üniversitesi Oyun Tasarımı Bölümü öğrencileri bu yıl projelerinde yaptıkları oyunları Gotland Game Conference 2020’de sunuyorlar. Bu etklinlik her yıl yapılır ve normalde bir juri ile oyunlara ödüller verilir. Genel olarak oyunlarını tanıtma, neler yapabildiklerini gösterme ve kariyer açısından öğrencilere çok fayda sağlıyor. Ancak bu yıl Covid’den dolayı bütün katılımlar dijital olarak yapılıyor ve oyunlar halk oynamasına sunuyor. Bu oyunlardan bir tanesini tanıtmak ve paylaşmak istedik. Benim de Quality Assurance (playtest) alanında dahil olduğum Urskog adlı projeyi bir el oynuyoruz. Bir yandan da oyun hakkında bilgi paylaşıyoruz.

Urskog aslında Abzu ve Firewatch ayarında ama daha basit bir walking simulator olarak ilk adımlarını attı. Ancak zaman ilerledikçe ve oyuna bir şeyler eklendikçe değişik bir yol çizdi. Şu anda oyun bulmaca çözme öğeleri içeren ve meditasyon teması ile oyuncuya huzurlu bir deneyim yaşatmayı amaçlayan fantastik bir tabiat simülasyonu. Oyun birinci şahıs bakış açısını kullansa da bazı noktalarda akıllara Journey adlı harika oyunun hikaye anlatım yöntemi gelebilir. Güzel ortamları dolaşırken keşfedilen gizemli taşlarla ve üzerlerindeki çizimlerle hikaye çok genel bir şekilde anlatılıyor. Urskog hikyesinin yorumunu yapmak da oyuncularak alıyor.

Urskog geliştiricisi Plantus ise yatırımcı bulduğu taktirde projeye devam edip şu an prototip haline olan oyunu büyütmeyi hedefliyor.

Oynanış videsounu burada paylaşıyoruz. Unreal Engine 4 ile yapılan Urskog hoşunuza gittiyse oyunun Gotland Game Conference 2020 itch.io sayfasından indirip deneyebilirsiniz. Hazır oraya gitmişken de üye olup oy vererek destek olabilirsiniz. Bağımsız yapımcılara ve sektöre girecek gençlere destek her zaman iyidir.

Urskog’u yarışma bittikten sonra kendi sayfasından da indirebilirsiniz.


Bunları da beğenebilirsin
Yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Konu ile ilgili olarak gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz. Kabul etmekGizlilik Politikası