Unreal Engine 5 Tanıtıldı!Gelecek Nesil Grafikleri

tarafından
75
Unreal Engine 5 Tanıtıldı!Gelecek Nesil Grafikleri

Oyun geliştiriciler tarafından en çok kullanılan oyun motorlarından biri olan Unreal Engine, uzun zaman aradan sonra yenileniyor. PS5 üzerinde bir video ile gelecek nesil grafikler görüntülendi. Ve karşınızda Unreal Engine 5 oyun motoru

Epic Games, ne bir duyuru, ne de bir ipucu vermeden sessiz sedasız hazırladığı yeni oyun motoru Unreal Engine 5 tanıtımını yaptı. YouTube üzerinde paylaşılan tanıtım videosu, 10 dakika uzunluğu ile yeni nesil grafikler hakkında ipucu veriyor. PS5 üzerinde çekildiği söylenen demo oyun görüntüleri, gelecek nesil grafikler hakkında da ilk bilgileri sunmuş oldu.

Demoda kullanılan ‘Lumen in the Land of Nanite’ şimdiye kadar ticari amaçlı yapılmamış. Ancak ilerleyen tarihlerde oynanabilir bir mini oyun şeklinde piyasaya sürülebileceğine dair de kapı aralık bırakılmış diyebiliriz.

Epic Games içerisinde CEO görevi alan Unreal Engine oyun motorunun yaratıcısı Tim Sweeney, “Bu video, Epic’in yeni nesilde geliştiricilere sunacağı araçlara bir ilk bakış oldu. Aslında fazla söze gerek yok, grafikler zaten bizim yerimize konuşuyor. Epic olarak bizler hep sınırları zorlayan, 3 boyutta nelerin mümkün olduğunu göstermeye çalışan bir ekip olduk. Bu jenerasyonda Nanite teknolojisiyle oyun tasarımında geometriyi yeni bir seviyeye taşıyoruz. Ayrıca Lumen dinamik ışıklandırma teknolojisi de oyunlarda ışıklandırmayı bambaşka bir boyuta getirecek.” şeklinde konuyu özetledi.

Unreal Engine 5 PS5 Demosu:

Bir önceki yazımız olan PUBG Dereceli Maç Sistemi ve Düşman Botlar! başlıklı makalemizde dereceli maç pubg, PUBG ve pubg botlar hakkında bilgiler verilmektedir.