Uncharted 4 Oyunu 60 FPS’de Çalıştırabilen Modder

Uncharted 4

Mümkün olduğunca sürükleyici ve nefes kesici bir deneyim sunmayı amaçlayan daha fazla oyunla, bazı oyuncular en sevdikleri oyunların mümkün olan en yüksek performansla çalışmasını sağlamak için bunu kendi ellerine almaya karar verdiler. Bununla birlikte, bir modcu, Naughty Dog‘un sinema serisini 60 FPS’nin yüksekliklerine getiren Uncharted 4 için yeni bir modda bulduğu gibi, bazı önemli inişler ve çıkışlarla birlikte geliyor.

Modder Illusion0001, The Last of Us: Remastered’daki eski bir aksaklığı gidermek için geliştirilen yeni bir yama da dahil olmak üzere daha önce modlama topluluğunda bazı büyük haberler yaptı. Yani, modcu bir Naughty Dog unvanının içinde ilk kez uğraşmıyor, bu sefer sinematik zombi oyunundan sinematik maceraya geçiyor.

Illusion0001’in bu yeni modu, Uncharted 4’ü 60 FPS’de çalıştırma yeteneğine sahip. Temel bir PS4’teki sonuç, maalesef çoğu ara sahnede ve savaş karşılaşmasında sadece kabaca 540p’de çalışabilir, ancak bu çözünürlüğün bile sistem için çok fazla olduğu zamanlar vardır. Bununla birlikte, daha gelişmiş donanımla 60 FPS’de daha yüksek çözünürlüklere ulaşılabildiği ve PS4 Pro’nun belirli sahneler için 720p’ye kadar ulaşabildiği bildirildi.

Şu anda, Illusion0001, atanmamış kodu çalıştırmak için ayarlanmış bir PS4 veya PS5’e sahip herkes tarafından kullanılacak modu yayınladı, böylece diğer modcular, Uncharted 4’ün sunduğu her şeyi görmek için mükemmel çözünürlük dengesini test etmeye başlayabilir. Mod PS5’te mevcutken, bu, daha güçlü donanımın bazı sahneleri PS4 Pro’dan daha yüksek oranlarda çalıştırabileceği anlamına gelebilir. Oyuncuların 4K’yı 60 FPS’de çalıştırması pek olası olmasa da, PS5’in oyunun büyük bölümleri için 1080p’yi koruyabilmesi için hala iyi bir şans var.

Uncharted’ın her zaman uğraştığı sinematik kalitesi göz önüne alındığında, kare hızını yükseltmek, bu serideki oyunlardan birinde yapılacak garip bir değişiklik. Filmler, bir oyunda olduğu gibi daha yüksek bir kare hızıyla tam olarak geliştirilmez; bu tür bir kalite göz önünde bulundurularak yapılmış ara sahneleri engelleyebilir. Bununla birlikte, oyun içi savaş ve set parçaları arasındaki hareket, daha yüksek kare hızında inanılmaz görünüyor ve bu da modun bu sondaki zahmete değer olmasını sağlıyor.

Uncharted 4 artık PS4 ve PS5 için mevcut.

Bunları da beğenebilirsin
Yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Konu ile ilgili olarak gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz. Kabul etmekGizlilik Politikası