Ucuz Oyun Nasıl Alınır?

Ucuz Oyun Nasıl Alınır? acemioyuncu

Korsan kullanım olarak ülkemiz gerçekten yüksek seviyelerde. Bir şeyi parasıyla kullanmaktan ziyade para vermeden kullanmak daha çekici geliyor. Alacağımız oyun bir lira da olsa 100 lira da olsa, hiçbir yeri araştırmadan, sormadan, etmeden korsana yöneliyoruz. Peki ya orijinal oyun kullanmak istiyorsak ne yapacağız? Kutulu oyun fiyatları cep yakıyor, evet. Bu nedenle direkt dijital alana yöneliyoruz. Peki o 100 lira olarak bildiğimiz oyun aslında farklı adreslerde, dijital platformlarda ne kadar? Peki biz söz konusu oyunu elde edebilmek için minimum ne kadar ücret öderiz? Bu rehberimiz sizlere “Daha Ucuz Oyun Nasıl Alınır?” sorusunun cevabını verecek.

Oyun Alışveriş

OYUN ALIŞVERİŞ

Ucuz oyun dediğimiz zaman aklımıza ilk gelen sitelerden biri oyunalisveris.com’dur. Zaman zaman yapmış olduğu özel indirimlerde steam gibi bir çok platformun fiyatlarının da altında satış yapan Türkiye’nin online oyun alışveriş sitesidir. OyunAlışveriş.com’da isterseniz sizde satış yapabilirsiniz. Çeşitli oyunlarda bulunan karakter ve itemlerinizi OyunAlışveriş.com üzerinden küçük bir komisyon karşılığında satışlarını gerçekleştirebilirsiniz.

OYUN ALIŞVERİŞ

Oyunfor

OYUNFOR

A’dan Z’ye birçok ürün bulabildiğiniz Oyunfor, geniş ürün yelpazesinin yanında bunları çok ucuza satıyor. Ucuza sattığı tek şey ise oyunlar değil. Clash of Clans’dan CS GO anahtarlarına kadar birçok oyun ögesi için Oyunfor’u ziyaret edebilirsiniz. Çoğu oyunun keyini yollarken bazılarını da Steam takas yoluyla oyunculara teslim ediyor. Ek olarak BluTV üyelik kuponlarını da satın alabilirsiniz. Dediğimiz gibi, ürün yelpazesi hayli geniş.

OYUNFOR

GameSatış

GAME SATIŞ

Söz konusu oyunsa Gamesatış kesinlikle ziyaret edilmesi gereken bir site. İndirim dönemlerinde Steam’in fiyat politikasının altından satan Gamesatış, oyunları sizlere genelde Steam Gift olarak yolluyor. E-pin alışverişleriniz otomatik olarak günün her saati elinize ulaşırken, e-pin dışında aldığınız ürünler 09:00 – 00:00 arasında teslim ediliyor. Kıbrıs merkezli firma olan Gamesatış, adeta cep dostu bir firma. Hayli ucuz olan oyunları için kesinlikle oyun almadan önce göz atılmalı.

GAMESATIŞ

DurmaPlay

DURMAPLAY

Eğer dijital bir oyun söz konusu ise DurmaPlay’i kesinlikle ziyaret etmeniz gerekiyor. Yaptığı enfes indirimlerle Steam indirimlerine bile “Pahalı” gözü ile bakmamızı sağlıyor. Sadece dijital oyun konusunda değil, orijinal Windows sürümleri, EA Access üyeliği ve Xbox Live üyeliği, oyun içi içerikler gibi hizmetleri de var. Tabii bunların hepsi de indirimli olarak satışa sunulmuş durumda ve fiyatları gayet uygun. Gözünüze kıstırdığınız oyun için DurmaPlay’e de uğrayıp fiyatını gözden geçirmelisiniz.

DURMAPLAY

G2A

Satıcı olmayan ama satıcıları birleştiren bir diğer platform ise G2A. Euro üzerinden alışveriş imkanı sunan G2A tabii biraz tuzlu. Buradan ürün alırken de dikkatli olmak, güvenilir satıcılardan alışveriş yapmak gerekiyor. Bazı satıcıların kredi kartları ile aldıkları ürünlerin iptali gibi şeyler geçtiğimiz yıllarda yaşansa da, G2A hala popülerliğini koruyor.

G2A

Humble Bundle

Ucuz oyun almak isteyenlerin bir diğer durağı olan Humble Bundle’ın muhteşem etkinlikleri var. Haftalık ve aylık olarak ayarladığı paketler gayet uygun fiyatlara alınabiliyor. Tabii bu paketlerin içerisinde farklı oyunlar yer alıyor. Bir dolar ödeyerek belli oyunları, 15 dolar ödeyerek paketteki tüm oyunlara sahip olabilirsiniz. Paranızın nereye gideceği ise tamamen size kalmış. İhtiyaç sahibi kişilere bağış yapabilir, siteye verebilir veya aldığınız oyunun geliştiricilerine verebilirsiniz. Mobil oyunlar için de ayrıca kampanyalar düzenliyor. Farklı kitapları konu alan kampanyalarının olduğunu da söyleyelim ve şunu ekleyelim: Humble Bundle güncel dolar kuru üzerinden işlem yapıyor. Alacağınız oyunların fiyatı her an olumlu veya olumsuz yönde değişebilir.

HUMBLE BUNDLE

Bu sitelere giderek dilediğiniz oyunu biraz araştırma ve takip ile daha uygun fiyattan bulabilir ve orijinal oyunun keyfini sürebilirsiniz. Korsan oyun veya uygulama ile uğraşmaktansa orijinali her zaman daha iyidir. Fiyat konusunda ise alternatifiniz oldukça çok ve bu sürekli artacak. Eğer sizin de aklınızda olan bu listede göremediğiniz bir adres varsa konu altından yorum olarak bizlere iletebilirsiniz..

Son bir şey daha ekleyip sizlere veda edelim. Hiçbir site %100 güvenli değildir. Ben ve ekip arkadaşlarım bu listede bulunan her bir adresten defalarca alışveriş yaptık ve hiçbir sorunla karşılaşmadık. Ufak bir ihtimal olsa da sorun yaşadığınız taktirde çoğu adreste çevrim içi destek hizmeti mevcut. Sorununuzu anlattığınız vakit kesinlikle yardımcı olacaklardır. Bu hizmeti sağlamayan adreslere de posta yoluyla geri dönüş yapabilirsiniz. En kısa zamanda dönüş yapmanın garantisini veriyorlar. Listede bulunan herhangi bir firma ile ilişiğimiz bulunmamaktadır. Hepinize iyi oyunlar!

Bunları da beğenebilirsin
Yorumları Göster (2)

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Konu ile ilgili olarak gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz. Kabul etmekGizlilik Politikası