Tüm Zamanların En Çok Satan Oyunları

tarafından
262

Tüm Zamanların En Çok Satan Oyunları

Evet oyun severler en çok satan oyunları tahmin edebilirsiniz bir de bunu rakamlarla açıklayalım.

Counter Strike (498,2 milyon)

Counter Strike
Counter Strike

Hepimizin okula devamsızlık yapma sebebimizdir. Bayramda el öpüp topladığın parayla arkadaşlarınla cs attığın günleri ne çabuk unuttun. Counter Strike kısaltılmış adıyla “CS” ilk olarak Half-Life oyununun bir modu olarak yayınlandı daha sonra dehşetül vahşet bir şekilde half-Life oyunundan daha fazla ilgi çekmeye başladı oyunun yapımcıları Half-life yerine CS’yi geliştirmeye karar verdiler

Tetris (495 milyon)

Tetris
Tetris

Uydu alıcıların oyun menüsünde mutlaka olan bir oyun “Tetris”. Tv’yi açtınız ve hiç birşey ilginizi çekmedi ve menü tuşuna bastınız,oyunlardan tetrisi seçtiniz ve o anın zevkini çıkardınız. Tetris ilk olarak 1985 senesinde bir Rus bilgisayar mühendisi olan Aleksey Pajitnov tarafından yaratılmıştır.

Minecraft(106.86 milyon)

Minecraft
Minecraft

Evet geldik bir efsane oyuna daha. Youtube’yi açtınız ve karşınızda 5-10 yaşlarında bir çocuk video çekmiş ama ne videosu tabikide Minecraft. İlk olarak oyuna baktığınızda “bu ne lan böyle bu zamanda böyle grafik mi olur” diyebilirsiniz ama oynadıkça grafiğin bir önemi olmadığını anlayacaksınız. İnsan geçmişini özler atalarının yaşamlarına ilgi duyar ve doğru orantılı olarak hayatta kalma oyununun en çok satan 3. oyun olduğuna şaşırmamak gerek değil mi?

Wii Sports (82.78 milyon)

Wii Sports
Wii Sports

İlk bakışta ben bunu hiç oynamadım diyebilirsiniz çünkü bu oyun ülkemizde pek oynanmaz ve bir Wii’niz olması lazım(-Wii ne lan +oyun konsolu). Bu oyunu kol veya klavyeyle oynamıyorsunuz elinizle oynuyorsunuz yanlış duymadınız elinizle, elinizi nereye hareket ettirirseniz ekrandaki adamda oraya gidiyor. Ve oyunun içinde bütün spor branşları mevcut isterseniz 2 kişilikte arkadaşlarınızla kapışabiliyorsunuz (ama pes kapışmak kadar olmaz)

GTA 5 (65 milyon)

GTA 5
GTA 5

“oyun benim hayattan gerçekçi” diyebilirsiniz. GTA serisini hepimiz biliriz(görev yapmazdık sadece şehiri pert etmeye çalışırdık) bu oyunda kısaca herşeyi yapabilirsiniz uçak sürebilirsiniz, tankla askeriyeyi basabilirsiniz, paraşütle bulutlardan atlayabilirsiniz, fantastik hareketlerin hepsini deneyebilirsiniz.

Super Mario (55.75 miyon)

Süper Mario
Süper Mario

Atari bu oyun sayesinde ilgi gördü, bir nesli büyüten ve bencilleştiren(-olum bi el versene +yok kapatacam çok ısınıyo atarim) bir oyundur kendisi, tüplü televizyon karşısında saatlerce hareketsiz bırakırdı ve Dünyada bel fıtığının sebebi bu oyundur beyler. Oyunun amacı bir kızı kurtarmaktır. Onun için her türlü mücadeleyi verirsiniz.

Diablo III (30 milyon)

Diablo 3
Diablo 3

Blizzard tarafından çıkarılan Diablo oyununun 3.serisi. Bu oyunu oflline oynayamazsınız çünkü sizin sosyalleşmeniz istenmiştir 🙂 türkiye’de bu oyunu oynamanız için 18 yaşından büyük olmanız gerek yani olay ciddi.

Bir önceki yazımız olan Kötü Adamların Kazandığı 5 Oyun başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.