Trials Rising İnceleme

tarafından
277
Trials Rising İnceleme

Trials Rising İnceleme

Trial serisi, yeni bir oyun ile kullanıcıların karşısına çıktı. Oyun, 26 Şubat 2019 tarihinde oyunculara kapılarını açtı. Ancak Ubisoft ekibi bu tarihten önce oyunculara oyunu deneme olanağı sunmuştu.

Trials Rising Hikayesi

Oyunun tam olarak anlatılacak bir hikayesi yok desek yanlış olmaz. Çünkü, tamamen oynanış odaklı olan Trials Rising, neredeyse yarış oyunlarının hepsinde hikaye yer almıyor. Oyunda zamana ve gerçek oyuncuların hayaletlerine karşı yarışıyorsunuz. Trials Rising’in hikayesi normal bir yarışçının en iyisi olabilme konusudur. Hikayenin açıkçası çok fazla ilgi çeken bir tarafı bulunmuyor.

Trials Rising İnceleme

Oynanış konusunda Trials Rising, oyuncuların beğenisini kazanmış görünüyor. Oyuna başladığınız anda oyunun mekanikleri sizlere anlatılıyor. Çok fazla oyunda mekanik yok ancak öğrenilmesi şart.

Oyunda kontrol konusu canınızı sıkmayacak çünkü, kullanılan sadece 4-5 tuş bulunuyor. Sağ kısımda yer alan yön tuşları, silme tuşu ve R tuşu en fazla kullanacağınız tuşlardır. Yukarı yön tuşuna basınca gaz veriyor ve aşağı yön tuşuna basınca da fren görevi gerçekleşiyor.

Ayrıca sağ yön tuşu motorun ön kısmına ağırlık veriyor, sol tuşu da arkasına ağırlık veriyor. Silme tuşuna basıp en son geçmiş olduğunuz Checkpoint yerine yeniden geri gelebiliyorsunuz. R tuşu da pisti en baştan başlatmanızı sağlıyor.

Yalnızca yön tuşlarını kullanarak pistin sonuna belirli bir süre içerisinde ulaşmaya uğraşıyorsunuz. Yol biraz karışık ve devamlı olarak zıplama, hoplama söz konusudur.

Bir önceki yazımız olan Battlefield 5 başlıklı makalemizde Battlefield 5, Battlefield 5 Oynanışı ve War Stories hakkında bilgiler verilmektedir.