Torchlight 3 Artık Steam Erken Erişim Oyunu!

tarafından
48

Torchlight 3 Artık Steam Erken Erişim Oyunu!

Uzun zamandır beklenen fakat bir türlü çıkmak bilmeyen Torchlight Frontiers yeni adıyla Torchlight 3 erken erişimde! Bugün PCGamer’in düzenlediği PC Gaming Show’da duyuruldu aslında Torchlight 3’ün erken erişim oyunu olarak Steam’de yerini aldığı. Oyunu oynamak için tek yapmanız gereken, Steam’e giderek 90TL’yi gözden çıkarmak. Her ne kadar, erken erişim oyunlarına verilen paralara karşı olsam da, serinin önceki oyunları oldukça beğenilmişti ve sağlam bir hayran kitlesine ulaşmıştı. Kısaca bu noktadan sonra bir erken erişim oyununa para vererek alacağınız risklere hazırlıklı olmalısınız. Nitekim bir sıkıntı olduğunda “Ama bu erken erişim oyunu” diyerek sizi ortada bırakmaları muhtemel. Ben erken erişim üzerine daha fazla konuşmayayım ve oyun hakkında bilgilerimizi aktarayım.

Oyunun hikayesinden bahsedecek olursak, Torchlight 3’ün yaratıcısı ve Echtra Games’in CEO’su MAx Schaefer’in PC Gaming Show’da anlattığı üzere: Torchlight 3, Torchlight 1 ve 2 ile aynı evrende fakat 100 yıl sonrasında geçmekte. İmparatorluk yorgun düşmüş, fazla rahatına düşkünleşmiş ve oldukça tembelleşmiş ancak ufukta yeni bir tehlike yavaş yavaş büyümekte. Oyunda belki de en önemli kısım kale yapımı olacak. Oyuncular kendi kalelerini geliştirmek ve özelleştirmekle kalmayıp diğer oyuncuların kalelerine de ziyarette bulunabilecekler. Başka kalelere ziyaret edip ne yapacağız demeyin. Diğer oyuncuların kalelerine giderek, kalelerinde bulunabilecek Şans Ağacı gibi eşyaları kullanabilir ya da kale sahibinin açtığı reçeteler ile kendi eşyalarınızı efsunlayabilirsiniz. Bakalım Torchlight 3, beklentileri karşılayabilecek mi? Yoksa sadece bir erken erişim oyunu olarak mı kalacak.

Bir önceki yazımız olan Yeni Oddworld Soulstorm Bir Fragman İle Tanıtıldı! başlıklı makalemizde Oddworld ve Oddworld Soulstorm hakkında bilgiler verilmektedir.