Titanfall 2 FPS Aksiyon Oyunu İnceleme

tarafından
334
Titanfall 2 FPS Aksiyon Oyunu İnceleme

FPS oyunların oyun tarihindeki yerinin büyüklüğünden bahsedilmesine bile gerek yok sanırım. Artık tek başına bir kültür haline gelmiş olan oyun sektöründe, sürekli yeni oyunlar çıkıyor. Bu oyunlardan biri Titanfall. Normal FPS oyunlardan arındırılmış, yaratıcı ve abartı bir oyun. Abartıyı kötü anlamda söylemiyorum. Hayal ürünü içeriğe sahip olduğu için böyle tasvir etmek istedim.

Fakat ne var ki bu oyun serisi tutulmadı. Kitlesi fena değil tabi ama, respawn’in bu oyunu önemsememesi, reklam bütçesinden az ayırması ve en önemliside BF1 ve CoD ile aynı zamanda çıkarılması gibi sorunlar bu oyunu gömdü piyasaya. Gömdü, fakat ben tekrar dirileceğini düşünüyorum Titanfall’un.

Titanfall Mekanikleri

Standart FPS oyun mekaniklerine öyle mükemmel yenilikler getirilmiş ki, insanı büyülüyor. En çok bahsedilen yetenekler duvarda yürüme, iki kere zıplama gibi şeyler olsa da, bundan ibaret değil kesinlikle. Hikaye ilerledikçe başka bir yere götürüyor, yeni mekanikler ile tanıştırıyor oyun sizi.

Bu arada Apex Legends oyunu Titanfall evreninden gelmekte. – Apex incelemesi için tıklayabilirsiniz. – Oyunu resmen Battle Royale türüne taşımış Respawn. Gayetde başarılı oldu. Şu an oyuncu sayısı bakımından barajı aşmış durumda.

Titanfall İçeriği

Normalde Multiplayer bir oyundu TF. Fakat TF 2 ile beraber bir de hikaye modu geldi oyuna. Hikayeden kısaca bahsetmek gerekirse, Frontier Militia adlı askeri bir örgütte bulunan Jack Cooper karakterini canlandırıyoruz. Başta basit bir er konumunda bu asker. Interstellar Manufacturing Corporation isimli etik olmayan sömürgeci bir şirkete karşı verdiğimiz savaş anlatılıyor. Bu yolda pilot olup BT-7274 adlı başta demir yığını diyebileceğimiz bir robot ile arkadaş oluyoruz. Pilot olana kadar geçer zamanda ise Yüzbaşı Lastimosa tarafından eğitiliyoruz. Saygı duyduğumuz, hatta adeta fikir babamız olarak gördüğümüz Yübaşı Lastimosa’nın Phyton gezegeninde yapılan bir savaşta ölmesi üzerine pilotluk mevkisine yükseliyoruz. BT-7274 robotu ile arkadaşlığımız burada başlıyor ayrıca.

Son söz olarak oyunun Multiplayer modunda şu an için fazla oyuncu olmadığı için fazla eğlenebileceğinizi düşünmüyorum. Fakat hikaye modundaki mekanikler ve oynanış mükemmel. Tabi daha sonra çıkan Battle Royale ile Titanfall ismini biraz daha duyurdu.

Titanfall indirmek için tıklayın.

Bir önceki yazımız olan Thimbleweed Park Epic Games Üzerinde Ücretsiz ! başlıklı makalemizde acemioyuncu, Oyun Haberleri ve Oyun İnceleme hakkında bilgiler verilmektedir.