This War Of Mine – Savaşın Arka Yüzü

tarafından
489
This War Of Mine – Savaşın Arka Yüzü

Bakalım. This War Of Mine kelime grubunun anlamı Bu Benim Savaşım. Adından da anlaşıldığı gibi, bu oyunda ülkeler için, kişiler için verdiğimiz silahlı çatışmalar yok. Karşımızda teröristler veya başka ülkenin insanları yok. Maalesef karşımızda öz ve öz kendi ülkemizin insanları var.

Bunaldın mı ne ?

This War Of Mine, bizlere insanın sadece kendini düşünen mantığının ve sevdiklerini düşünen kalbinin çatışmasını gösteriyor açıkça. Oyunda aldığınız zor kararlardan sonra, ben ne yaptım böyle ya diye bunalıma sokuyor sizi. Bu yönden, standart savaş oyunlarında geçemediğiniz savaş bölümleri yerine, vicdanınızı zorluyor. Düşünün, iç savaş sonrası insanlar gruplar halinde dağılmış, kural yok, tek amaç yaşamak. Sizde sevdiklerinizden oluşan bir grup insanla sığınmışsınız yıkık bir binaya. 2 küçük kız kapınızı çalıyor ve annelerinin hasta olduğunu, bu yüzden sizden ilaç istediklerini söylüyor. Fakat bu ilaç size de lazım. Ne yapacaksınız ?

Oyun tekrarlanabilir oynanışa sahip olduğu için, oyunu bitirdiğinizde oluşacak boşluk hissini doldurmak için tekrar tekrar farklı karakterlerle oyuna yeniden başlayabilirsiniz.

Vicdan Azabı

Gündüz biraz daha rahat geçiyor dışarı çıkmazsanız. Evi partnerleriniz ile beraber yağmacılardan koruyor, yemek, su, ısınma gibi temel ihtiyaçlarınızı gidermek için uğraş veriyorsunuz. Gece ise en önemli ve heyecanlı kısım. Vicdan azabı çekeceğiniz, fakat gerekli kararları veriyorsunuz. Yağmaladığınız evde ki insanları öldürmek size kalmış. Fakat bir çocuğu annesinden kim ayırmak ister ?

This War Of Mine

Sokaklarda keskin nişancılar askerler dolaşıyor bir yandan. Temel ihtiyaçlarınızı gidermek için toplamanız gereken materyalleri bulurken, korku ve heyecanı aynı anda yaşıyorsunuz. Çünkü her an bir keskin nişancı sizi görebilir. Karakteriniz öldüğünde ise bu acıyı, evdeki diğer kişiliklerle beraber siz de yaşıyorsunuz.

This War Of Mine yapımcıları da bir hayli garip insanlar. Oyunun crack olarak dağıtıldığı bir torrent sitesinde, oyuncular için ücretsiz steam kodu veriyorlar. Evet evet, bunu yapımcıların kendisi yapıyor. Açıklamaya bir bakalım:

Oyunumuzu sevdiğiniz için mutluluk duyuyoruz. Üzerinde çalıştığımız 2 senenin buna değdiğine bir kanıt bu. Ayrıca oyunu satın alan ve bizi destekleyenlere de teşekkür ederiz. Bu sayede mevcut oyunumuzu daha ileriye taşıyabilir hatta gelecekte daha iyi oyunlarla karşınızda olabiliriz.
Herhangi bir sebepten ötürü oyunumuzu alamadıysanız, sorun yok. Çünkü hayatı biliyoruz ve bazen oyun almak imkansız hale gelebiliyor. İşte size Steam’de orjinal olarak deneyebileceğiniz bir kaç oyun kodu, böylece oyuna göz atabilirsiniz. Şayet oyunumuzu beğenirseniz lütfen bunu etrafınıza anlatın; bize çok faydanız olacak.

This War of Mine – Teaser Trailer

Steam : https://store.steampowered.com/app/282070/This_War_of_Mine/&curator_clanid=6856269?l=turkish

Play Store: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.elevenbitstudios.twommobile&hl=tr

Bir önceki yazımız olan Subnautica Survival Oyun İncelemesi başlıklı makalemizde acemioyuncu, Oyun İnceleme ve subnautica hakkında bilgiler verilmektedir.