The Sojourn Oyun Rehberi

The Sojourn Oyun Rehberi

The Sojourn, bulmacaları çözmek için oynanan sade fakat oynadıkça da sizi içerisine çeken bir oyundur. Oyun içerisindeki hikayeler heykeller aracılığı ile anlatılarak oyuncuya bilgi verir.

The Sojourn oyununa karanlığın istila etmiş olduğu aydınlık bir dünya da başlıyorsunuz. Oyunun ilk bölümleri sizi ısındırabilmek amacıyla daha basit bir şekilde tasarlanmış, ancak oyunda devam ettikçe işler basitliğini biraz daha kaybediyor ve güzel olan da işte bu zorlukla birlikte başlıyor. Oyunda asıl keyifli olan bölümler mavi alevlere girdiğimiz zamanlardır. Bu noktadan sonra artık karanlık dünyaya geçiş yapmış oluyorsunuz. bu karanlık dünya içerisinde hareket ettikçe enerji kaybetmeye başlıyorsunuz ve enerjiniz tükendiğinde ise tekrardan aydınlık olan dünyaya dönüyorsunuz.

The Sojourn Oyun Rehberi
The Sojourn Oyun Rehberi

Karanlık Dünya

Oyunun karanlık dünyası içerisinde sizin ilerlemenizi engelleyecek olan boşluklar yok, doğal olarak bu da sizin daha hızlı birşekilde ilerlemenize imkan sağlıyor.

Mekanik olan şeylerden birisi de totemlerdir. Bu totemlerin bazıları ile yer değiştirebiliyorken bazıları geçici olarak yıkılmış yolları eski haline dönüştürüyor. Bölümleri ilerledikçe bulmacaların içerikleri daha da karışık bir hale gelmeye başlıyor, ancak oyundaki temel mantık bozulmadan aynı şekilde kalmaya devam ediyor. Oyunda tıkandığınız zaman bölümü sıfırlayabiliyorsunuz.  

The Sojourn Oyun Rehberi
The Sojourn Oyun Rehberi

Karanlık dünya, aydınlık geçişi ile totemlerle olan etkileşimler bir bölümü geçebilmeniz için önemlidir. oyunun temel mantığını kavradıktan sonra artık bulmacaların çözümünü ve oyunun oynanmasını öğrendiğiniz için süreç çok daha hızlanıyor.

Oyunlarda genelde grafikler karmaşık bir yapıya sahiptir. Ancak bu oyun içerisindeki grafiklerde oyun kadar sade. Siz ileri doğru gittikçe yeni yapılarında karşınıza çıkması ilgi çekici bir hale geliyor. Kısacası toparlayacak olursak bulmaca seven birisi için The Sojourn en iyi oyunlar arasında yer alıyor. Ne kadar çok bölüm geçerseniz oyundan alacağınız keyifte bir o kadar artıyor.

Bunları da beğenebilirsin
Yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Konu ile ilgili olarak gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz. Kabul etmekGizlilik Politikası