The One We Found

tarafından
207
The One We Found

The One We Found

Oyun, grafiklere aldırmadan müzik ve seslerin harika ötesi başardığı bir gerçektir. Ses ve müzik o kadar iyi gerilimi sanki ensenizde hisseder gibi oluyorsunuz. Ayrıca bu duyguları yaşayabilmek için mutlaka oyunu kulaklıkla oynamanızı tavsiye ederiz.

Oyunun olumlu yanlarından biri envanter yönetimine fazlasıyla önem veriliyor. Bazı bölümlerde kaçmak çok fazla işe yaramadığı gibi bir de savaşmak durumunda kalabiliyorsunuz. Silahlar da mermi kullanıldığı için mermi tükenince korku dolu bir sahnenin içerinde kendinizi buluyorsunuz. The One We Found, envanter anlamında çok başarılı olasına karşılık dünyadaki çoğu nesnenin incelenebilir olmasına rağmen envantere alınmamış olması can sıkıcı bir durum…

The One We Found

Zombi ile Mermiler

Survival modu oyuncuları fazlasıyla etkilemeyi başardı. Oyuncular kontrolden çıkmış deneylere ve akıl hastanesindeki deliler ile baş başa bırakılıyor. Oyunda bazı nesneler yalnızca dekor amaçlı oraya yerleştirilmiş. Tam sevinip nesneyi elinize aldığınızda büyük hüsran yaşayıp yeniden yerine koymanız ne yazık ki kötü bir durum…

Oyun birçok defa kurtulması imkansız olan buglar ve çökmeler ile mücadele etmenizi istiyor. Karanlık temanın yoğun yer aldığı oyunda maalesef ışıklandırma hiç iç açıcı değil. Korku dolu oyunların ses ve müziği ne kadar önemliyse ışıklandırmada bir o kadar iyi olması gerekir. The One We Found’da akıl hastaneleri ve klasik müzik birbiri ile uyumlu. Oyunun hikayesi başarılı ve akıcı olduğundan dolayı oyuncuları sıkmadan bir sonraki bölümü merak etmelerini sağlıyor.

Bir önceki yazımız olan Far Cry İnceleme başlıklı makalemizde Far Cry İnceleme, Highwaymen ve Rank sistemi hakkında bilgiler verilmektedir.