The Long Dark İnceleme

The Long Dark İnceleme

Oyun, Hinterland tarafından geliştirildi ve hayatta kalma oyunları arasında en başarılı yapımlardan biridir. The Long Dark, PS4’de çıktı ve kısa bir zamanda güzel grafikleri sayesinde çok beğenildi. 2 tane oyun modu yer alan The Long Dark’ta, ilk mod Wintermute ismindedir. Bu hikaye modu fırtınadan sonra Kanada’ya düşmüş olan pilotu kontrol altına almaya çalışıyorsunuz. Çok fazla sürükleyici olan Wintermute modu, kullanıcılarına ateş yakmayı, hayatta kalarak yeni kaynaklar bulmayı öğretmektedir.

The Long Dark Hikayesi

Pilot büyük uğraşılar sonucunda kanyondan çıkıyor ve kaybolan arkadaşını aramaya yöneliyor. Tabi ki bu süre içerisinde çok farklı çoğu maceraya da atılmayı ihmal etmiyor. Oyunda hikaye bölümlere ayrılmış. Bir diğer oyun modu ise, hayatta kalma modu olarak ifade ediliyor. Bu mod sayesinde devamlı olarak bir şeyler ile uğraşıyor ve hayatta kalmak için çaba gösteriyorsunuz. Bunun yanında yemek, soğuk hava, vahşi hayvanlar, su gibi bazı sorunlar ile de başa çıkmaya çalışıyorsunuz. Hayatta kalma modunu tekrar oynayabilirsiniz fakat zor olduğunu da unutmayın. Eğer hayatta kalma modunda ölürseniz tekrar geri dönemezsiniz.

The Long Dark’ta en küçük parça bile size oldukça fayda sağlıyor. Mesela susuz kalırsanız buzu eritip kaynatarak içme suyu yapabilirsiniz. Avladığınız tüm hayvanların etinden yemekler yapabilir ve ateş yakabilirsiniz. Bu nedenle hayatta kalmak hiç de kolay olmayacak.

The Long Dark Zorlu Bölüm

Oyun akıcı olmasının yanı sıra oldukça başarılı ancak, hayatta kalma modu kullanıcıları çok fazla zora sokmaktadır. Bu nedenle hayatta kalma modunda dikkatli davranmalı ve ölmemek için mücadele etmelisiniz.

Bunları da beğenebilirsin
Yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Konu ile ilgili olarak gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz. Kabul etmekGizlilik Politikası