The Last of Us 2 çıkış tarihi açıklandı!

tarafından
40
The Last of Us 2 çıkış tarihi açıklandı!

PlayStation tarafında merakla beklenen oyunun ne zaman oyunculara sunulacağı belli oldu. Oyunun ilk etapta 21 Şubat’ta çıkması planlanıyordu fakat Corona virüs pandemisi nedeniyle ertelenmişti. Şimdi ise ertelenen The Last of Us 2 çıkış tarihi Sony tarafından açıklandı. Bunun yanı sıra Ghost of Tsushima çıkış tarihi de ertelendi.

The Last of Us 2 için tarih netlik kazandı! Ghost of Tsushima ertelendi

Sony, iki kez ertelemek zorunda kaldığı oyunun piyasaya çıkacağı günü belirledi. The Last of Us 2‘nin çıkışı için planlanan tarih 19 Haziran oldu. Daha önce iki kez ertelenen oyunun, erteleme sebebi ise dağıtımda zorluk yaşanma ihtimali olarak açıklanmıştı ve bu sebep de bazı tartışmalara yol açmıştı.

Diğer yandan Sony; The Last of Us 2 çıkış tarihi için açıklama yaparken, Ghost of Tsushima çıkış tarihi için de duyuru yaptı. Şirket, Ghost of Tsushima’nın oyuncularla buluşacağı tarihi erteledi. Oyunun 26 Haziran’da gelmesi beklenirken, bu tarih 17 Temmuz olarak değiştirildi.

The Last of Us 2’nin daha önce iki kez ertelenmesi ve bu süreçte de oyun hakkında ortaya çıkan bazı sızıntılar oyuncuların canını sıkıyordu. Bir kez daha tarih değişikliği olur mu sorusu kafalarda hala olsa da oyunun açıklanan tarihinin çok da uzak olmaması bekleyenleri sevindiriyor diyebiliriz.

Bir önceki yazımız olan PUBG Mobile düşüşü Game For Peace yükselişi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.