Subnautica Below Zero Çıkıyor !

tarafından
619
Subnautica Below Zero Çıkıyor !

İlk oyunu ile Türkiye’de o kadar olmasada yurt dışında çok büyük ilgi gören Subnautica oyunu, Subnautica Below Zero adlı ikinci bölümü ile geri dönüyor.

Subnautica Below Zero hikayesi ilk oyuna bağlı kalarak devamını sağlamakta. Bu sefer, ilk oyunda kurtulduğumuz gezegende Alterra şirketi tarafından kurulan bir uzay üssünde araştırmacı olarak görev alıyoruz. Oyun mantığı neredeyse aynı fakat hikaye ve çevre değişmiş durumda. Bu da keşfedecek yeni canlılar, yeni yerler ve çözülecek yeni sırlar demek oluyor.

Serinin bu oyununda karada geçirdiğimiz vakit arttırılmış. Uzay üssümüz kara parçasında bulunuyor ve etrafımız tamamen buzlarla kaplı. Çünkü gezegenin soğuk tarafında bulunuyoruz.

Subnautica İçinde Neler Değişti ?

İlk oyunda elimizde bulundurduğumuz aletler çok fazla değişmemiş gibi görünüyor. Neredeyse aynı eşyalar ve temel malzemelerle devam ediyoruz. Fakat oyunun hikayesi değiştiğinden sebep, ilerlerdikçe ürettiğimiz nesneler değişmiş olsa gerek. Tüm eşyaları ilk oyunla aynı yapmak, yapımcının aleyhine olur diye düşünüyorum.

Oyunun canlı yayınında sunulan trailer’a bakılırsa şaşıracağımız yeni canavarlar, yeni olaylar ve yeni sırlar bizi bekliyor. Özellikle oyunun kapağında bulunan penguen benzeri yaratıklara bakılarak güzel bir oyunun bizi beklediğini anlayabiliyoruz.

İlk Oyun Neler Oldu ?

İlk oyunda Alterra şirketi, bizi ve diğer mürettebatı araştırma için başka bir gezegene gönderiyor. Bu gezegene iniş yapacakken bir tür uzaylı savunma sistemi içinde bulunduğumuz Aurora gemisini düşürüyor. İçinde olduğumuz kaçış kapsülü sayesinde sağlıklı bir iniş yapıyoruz. Daha sonrasında oyunun muhteşem hikayesi ile beraber hayatta kalmaya çalışıyoruz.

Subnautica oyununun detaylı incelemesi için bu yazıya göz atabilirsiniz.

Subnautica Below Zero oyununun trailer’ı canlı yayın ile beraber çıkmış durumda. Tabi yayın akışındayken steam üzerinde beta sürümüne de geçiş yapıldı.

Oyunun Trailer’ı için tıklayın.

Oyunun beta sürümü için tıklayın.

Bir önceki yazımız olan Metro Exodus Duyuruldu ! - Sistem Gereksinimleri başlıklı makalemizde Exodus, Metro ve Oyun Haberleri hakkında bilgiler verilmektedir.