Stray PS5 Sistemine Çıkacak Tatlı Bir Kedi Oyunu!

tarafından
31
Stray PS5 Sistemine Çıkacak Tatlı Bir Kedi Oyunu!

Bir kedi oyunu olan Stray PS5 sistemine 2021 yılında geliyor


Kediler yıllardır interneti yönetiyor ve şirinlikleri hiç bir zaman azalmayacak. 11 Haziran 2020 tarihindeki PS5 sunumunda bir sürü oyun tanıtıldı. Bunların bir çoğunun indie oyun olması beni şahsen çok mutlu etti. Herkes bunu düşünmüyor doğal olarak. Ancak Nintendo kafasında aile eğlencesine odaklanan bir sistemin olmasını her zaman sıcak karşılıyorum. Kabul ediyorum bazı tırt oyunlar da vardı. Fakat sıcacık hislerle izlediğim fragmanlar da olsu. Bu oyunlardan bir tanesi ise Stray. Stray PS5 sistemine 2021 yılında çıkması planlanan bir kedi oyunu. Evet, kontrol ettiğimiz karakter bir kedi!

Bu yeni bir konsept değil. Çok sık yapılan bir şey de değil. Yaşı yeten oyuncuların aklına direk 1984 yapımı Alley Cat gelecektir. Bir sokak kedisini oynadığımız o platform oyunundan bu yana tabi yıllar geçti ve oyun teknolojisinde geldiğimiz nokta bir sürü kapı açıyor. Bunu Stray adlı oyunda çok net görebiliyoruz. Belirsiz bir gelecekte geçen bir hikayeye benziyor. Ortamda bir sürü robotun olduğu ve teknolojinin biraz cyberpunk biraz da Asimov çizgisinden gittiği bir dünyadayız. Karakterimiz ise etrafta gezinen, sırtında çantası olan bir kedi. Stray PS5 fragmanında gördüğüm şeyler gerçekten hoşuma gitti ve uzun süreden beri ilk defa bir kedi oyunu oynamak istedim. Oyunun nasıl bir oynanış içereceğine dair çok bilgi paylaşılmadı. Açık dünya mı olacak yoksa küçük bölgelerden mi oluşacak bilmiyoruz. Aksiyon-macera ayarında mı olacak yoksa hikaye odaklı bir walking simulator mı olacak belli değil.

Stray PS5 için tanıtılmış olsa da sunumdaki bir çok oyun gibi PS5 exclusive değil. Evet, bir iki exclusive oyun vardı ama sistemde çıkacak oyunların büyük bir kısmı diğer platformlarda da çıkacak. 2021 yılında çıkması beklenen oyunun PC versiyonu için Steam sayfası bile var. Bu tatlı kedi oyunu ile ilgili bilgiler geldikçe paylaşırız. Şimdilik fragmanı buraya bırakalım da biraz keyiflenelim.


Bir önceki yazımız olan Yeni Oddworld Soulstorm Bir Fragman İle Tanıtıldı! başlıklı makalemizde Oddworld ve Oddworld Soulstorm hakkında bilgiler verilmektedir.