Strateji oyunu Master of Magic yeniden yayınlanacak

master of magic

Klasik 90’ların strateji oyunu Master of Magic geri dönüş yapıyor. İlk olarak MicroProse tarafından PC’de piyasaya sürüldükten 26 yıl sonra oyun, lisansı birkaç yıl önce alan Slitherine’in kalbinde derinlemesine dövülen bir halefi oluyor.

Bugün Slitherine’s Home of Wargamers etkinliği sırasında duyurulan Master of Magic, aynı adı taşıyan orijinal 1994 strateji oyununun yeniden başlatılmasıdır, yeni bir motor ve yeni grafik stiliyle sıfırdan yeniden inşa edilir, ancak ünlü klasiğin tasarım ve mekaniğini korur. Orijinal, hakimiyet için savaşan bir fantezi 4X dünyasında güçlü bir sihirbaz olarak oynadığınız RPG ve stratejinin bir karışımıdır. Hepsi yeni sürümde geri dönen birkaç şey saymak gerekirse, yaklaşık 200 birim türü, 200’den fazla büyü, 14 ırk ve 60 özel yetenek var.

Yalnızca alfa testinde olduğu için yeniden başlatma için hala erken, ancak 2021’in ikinci yarısı için bir beta planlanıyor. Thea: The Awakening ve Thea 2: The Shattering ile tanınan MuHa Games tarafından geliştiriliyor.

Master of Magic Duyuru Videosu

Slitherine, 2019’da Atari’den Master of Magic IP’yi satın aldı ve ardından, son birkaç on yılda hayranlar tarafından üzerinde çalışılan popüler topluluk güncellemesine dayanan , daha önce resmi olmayan mod genişleme Caster of Magic’in yayınlanmasına yardımcı oldu.

Oyun 2022 yılı içerisinde yayınlanması bekleniyor. Oyuna ait gelişmeleri steam sayfası üzerinden takip edebilirsiniz. İyi eğlenceler.

Bunları da beğenebilirsin
Yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Konu ile ilgili olarak gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz. Kabul etmekGizlilik Politikası