Steam Oyuncularına İndirimler ve Ödüller Sunacak “Sadakat Sistemi” Geliştiriyor

tarafından
78
Steam Oyuncularına İndirimler ve Ödüller Sunacak “Sadakat Sistemi” Geliştiriyor

Steam, “sadakat sistemi” adını verdiği ve kullanıcılarının çeşitli koşullar altında edindiği puanlar sayesinde oyun indirimleri ve sanal ögeler kazanacağı bir sistem geliştiriyor.

Steam Valve tarafından geliştirilen ve en popüler online oyun satış mağazalarından biri. Son zamanlarda bu sektörde oldukça fazla ve güçlü olarak tabir edilen rakip ile karşılaşan Steam, uygulamasını geliştirerek kullanıcılarını mutlu etmeye çalışıyor.

Sadakat sistemi adında geliştirilen bu sistem ile kullanıcılar kendilerine özel sunulmuş oyun indirimlerine ve sanal ögelere sahip olacaklar. Üçüncü taraf bir veritabanı olan SteamDB‘de çalışan ve birçok oyunu önceden haber vermesiyle bilinen Pavel Djundik, konuyu ortaya çıkaran isim oldu.

Djundik, yaptığı açıklamada; sadakat ödülleri olarak adlandırılan indirim ve sanal ögelerin yanı sıra Steam üzerindeki kullanıcı yorumlarına tepki verebilmemiz için yeni bir sistem geliştirildiğini de duyurdu. Artık kullanıcıların yorumlarına faydalı, faydalı değil, komik, derin düşünceler, heyecanlandırıcı gibi ifadelerle tepki verebilmemizin mümkün olacağı söyleniyor.

Sistemin, Steam tarafından kullanıcılarının platforma olan sadakatini arttırmak ve yeni kullanıcılar kazanmak için geliştirildiği düşünülüyor. Ancak geliştirilen sadakat sisteminin ne zaman geleceği veya detaylı ayrıntıları bilinmiyor. Ancak iddiaları ortaya atan simin şirkete oldukça yakın bir isim olması iddiaları oldukça güçlendiriyor.

Sadakat sistemi üzerinden puan kazanmak için ne yapmamız gerektiği tam olarak bilinmese de; kullanıcıların Steam platformunda geçirdikleri süre, aktif oyun süreleri, satın aldıkları oyun sayıları ve ne kadar süredir platforma üye oldukları gibi başlıklar altında sadakat puanı toplayabilecekleri düşünülüyor.

Bir önceki yazımız olan PUBG Lite Sistem Gereksinimleri başlıklı makalemizde pubg lite nasıl indirilir, pubg lite nedir ve pubg lite sistem gereksinimleri hakkında bilgiler verilmektedir.