Steam Oyun Konsollarına Geliyor

Steam PS5

Valve, Steam oyun konsollarına taşımaya karar verdi, Valve’ın PC’ye özel oyunlarından oluşan The Orange Box’ı ilk kez piyasaya sürdüğünden bu yana on yıldan fazla zaman geçti. Orange Box, Valve’deki oyunların bilgisayardan konsollara geçtiğini ilk kez işaret ediyordu, çünkü çoğu kişi Valve’in CEO’su Gabe Newell’i PC’nin kralı olarak görüyor. Bu nedenle, oyuncular Valve’ın daha fazla oyununu konsollara taşıyıp taşımayacağını merak ettiler.

Newell yerel bir devlet okulunda bir Soru-Cevap oturumuna katıldığı için bugün cevabını yeni almış olabilirler. Etkinlik sırasında, daha fazla Steam oyununun konsollara geçip geçmeyeceği sorulan sorulardan biri. Buna yanıt olarak Newell, ilgilenen herkesin bu yılın ilerleyen dönemlerinde konuyla ilgili daha fazla bilgi alacağını iddia etti. Ancak cevabı kalabalıktan “oohs” ve “aahs”ile karşılaştığında, Newell durumun veya cevabın bekledikleri gibi olmayacağını iddia etti.

Etkinliğe katılan biri cevabı kaydetti ve Gabe Newell’in alıntısını içeren bir pasajı Reddit‘e gönderdi . Odysseic etiketini kullanan kayıt cihazı, tüm soru-cevapları kaydettiğini ve bir şans verildiğinde röportajın tamamını Reddit’e göndermeyi planladığını iddia etti. Tam röportaj başka ilginç cevaplar getirse bile, Newell’in Odysseic’in göndermeyi başardığı pasajda söylediklerine daha fazla bağlam vermeyecektir.

Steam Oyun Konsollarına Geliyor

Bunu akılda tutarak, Newell’in cevabının tam olarak ne anlama geldiği belirsizdir; Half-Life: Alyx’in PlayStation VR’a gelmesi gibi az ya da çok önemsiz bir şey de dahil olmak üzere her şey anlamına gelebilir. Newell’in neden kalabalığın dehşetine bu şekilde hitap etmeyi seçtiğini açıklıyordu. Başka bir Orange Box tarzı derleme veya özellikle yeni nesil PS5 ve Xbox Series X konsollarıyla uğraşmak gibi muhtemelen daha iddialı bir şey için umutlarını yükseltmek istemiyor.

Newell, hayranların Valve’ın yıl sonuna doğru planladıklarıyla ilgili daha fazla bilgi alacaklarını iddia ediyor, ancak E3 2021 , 12 Haziran ile 15 Haziran arasında gerçekleşecek bir aydan kısa bir süre içinde gerçekleşecek. Valve ile uğraşan E3, mağazalarında neler olduğu hakkında konuşmak için herhangi biri kadar iyi bir platform görevi görür. Öyle değilse, en azından E3, Xbox’ın Valve ile herhangi bir anlaşması olup olmadığını onaylamasına ve bu yılın sonunda planladığı her şeyi daha da ileri götürmesine izin veriyor.

Bunları da beğenebilirsin
Yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Konu ile ilgili olarak gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz. Kabul etmekGizlilik Politikası