Steam Oyun İadesi Nasıl Yapılır?

Steam

En fazla tercih edilen büyük oyun platformlarından biri olan Steam’de satın almış olduğunuz oyunu nasıl iade edebilirsiniz? Steam oyun iade etme işleminin nasıl yapıldığından bahsedeceğiz. Steam oyun iadesi için bazı şartlar sunuyor ve bu şartları uymanız durumunda oyunu steam iade edebiliyorsunuz.

Oyun severler, almak istedikleri oyunları Steam üzerinden satın alarak oynamaktadır. Steam üzerinden oyun satın almak kullanıcılara birbirinden farklı birçok avantaj yaratıyor. Bu avantajlardan bir tanesi oyunların orijinal olmasıdır. Bu şekilde herhangi bir güvenlik problemi yaşamıyorsunuz. Diğer bir olumlu avantajı da Steam üzerinden satın alınan birçok oyunları multiplayer olarak oynama şansınız yer alıyor. Mesela PUBG gibi oyunlar yalnızca Steam üstünden etkin hale getirildiği zaman çoklu oyunculu oynanabiliyor.

Steam Oyun İadesi

Steam Oyun İadesi Nasıl Yapılır
Steam Oyun İadesi

Steam’in sunduğu birçok olumlu durum söz konusu olunca kullanıcılar da oyunlarını buradan indirmeyi tercih ediyor. Ancak her oyuncu satın aldığı her oyunu beğenmeyebiliyor. Bu nedenle de iade etmektense Steam üzerinde bırakmayı seçiyor. Alınan oyunlar kütüphanede yer alıyor olmasına karşılık yeniden oynanma ihtimali ne yazık ki çok az oluyor. Kullanıcılar satın aldıkları oyunları kütüphanede tutmak yerine iade etme imkanları bulunuyor.

Oyunların Steam oyun iade işlemlerinin yapılması için birtakım şartlar yer alıyor. Bu şartlar; oyunu satın aldığınız tarihten itibaren en çok 14 gün geçmesi ve şayet oyun 15 günü geçtiyse Steam işlemlerini kabul etmez. Bir başka şart da steam iade etmeyi düşündüğünüz oyunun oynanış süresi olarak biliniyor. Oyunu iade etmeniz için en fazla 2 saat oynamış olmanız gerekiyor. Eğer 2 saati geçerse steam iade işlemi kabul etmez. Bu anlamda Steam kurallara kesinlikle uyuyor ve buna göre hareket ediyor.

Oyunu iade etmek için kütüphanenizdeki destek sayfasına gidin ve karşınıza çıkan seçeneklerden size uygun olanı seçin. Daha sonra iade etmek istediğiniz seçeneği tıklayın. Kısa yol olarak steam oyun iade için buraya tıklayarak ilgili sayfaya gidebilirsiniz.

Steam Oyun İadesi

Bunları da beğenebilirsin
Yorumları Göster (3)

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Konu ile ilgili olarak gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz. Kabul etmekGizlilik Politikası