Steam Kullanıcı Adı Nasıl Değiştirilir?

steam

CS:GO, PUBG, GTA V gibi büyük oyunları kapsamında bulunduran oyun platformunda, Steam kullanıcı adı / nick değiştirme işlemi nasıl yapılır? Yazımızda tam ayrıntıları sizlerle paylaştık.

Steam, milyonlarca oyuncunun oynadığı oyunları kapsamında barındıran dev bir oyun platformu. Neredeyse bir çok PC oyuncularının kullandığı bu platformdaki adınız, bir hayli oyundaki adınızı tanımlıyor. CS:GO’da ve bir hayli farklı oyunda gözüken adınız, Steam’deki adınızın aynı oluyor. Bu adı nasıl değiştirebileceğinizi yazımızda adım adım anlattık.

Steam Kullanıcı Adı Değiştirme

  • Steam’de giriş yapmanızın ardından buraya tıklayarak profilinize girin
  • Sağ taraftaki “Profili Düzenle” butonuna tıklayın
  • “Profil Adı” kısmına istediğiniz adı girin

Asıl Ad kısmında da asıl adınızı kullanarak profilinizde alt tarafta asıl adınızı gösterebilirsiniz. “Profil İsmi” kısmına yazdığınız ad ise görünen adınızı oyunculara sunacaktır.

Steam Kullanıcı İsmi Değiştirme

  • Şayet Steam’de amacınız görünen adınızı değil de giriş yaptığınız adınızı değiştirmekse ne yazık ki bunun bir yolu bulunmuyor.

Giriş adınız, Steam’e kaydederken kullandığınız kullanıcı isminiz olarak kalıyor. Fakat Steam profilinizin linkini değiştirme ihtimaliniz var.

Steam Profil Linki Değiştirme

  • Steam’de giriş yapmanızın ardından buraya tıklayarak profilinize girin
  • Sağ taraftaki “Profili Düzenle” butonuna tıklayın
  • “Özelleştirilmiş Bağlantı” kısmına istediğiniz adı girin

Steam Hakkında

Valve’in sahip olduğu oyun platformu, rakipleri arasında en iyisi olarak gösteriliyor. Köklü tarihi ve CS:GO, Dota 2 gibi dev oyunlara ev sahipliği yapmasının yanında profil özelleştirme, profillere yorum yapabilme, vitrinler gibi sosyal medyamsı özelliklere de sahip olan Steam, bu özellikleriyle de değişik oyun platformlarıyla farkını ortaya koyuyor. Devamlı yaptığı indirimler de Epic Games kadar olmasa da oyuncuları kendine sürüklemeyi başarıyor.

Bunları da beğenebilirsin
Yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Konu ile ilgili olarak gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz. Kabul etmekGizlilik Politikası