Steam Hata Mesajları

Steam Hata Mesajları

Reklam

Her ne kadar oyun sektörü giderek büyüyor olsa da bugün Steam halen pazarın % 70’ine hakim konumda. Yani bir oyunda ciddi olduğunu düşünen herkes Valve’nin Steam uygulamasını kurmaktan başka bir çaresi bulunmuyor. Bazen steam hata vererek çalışmayabiliyor. Bizde bu yazımızda olası nedenlerde çalışması için neler yapılması gerektiğini anlatalım istedik.

Steam Çalışmıyor! 

Steam çalışmıyorsa kurtarabilmek zor değil. Yani düzgün çalışmaz ve oyun alamazsanız o zaman oyunlarınıza da ulaşabilmeniz kolay olmaz.

Steam çalışmıyor olabilir ama bu onu kurtaramayacağımız anlamına gelmiyor.  Böyle bir durumda önceliğiniz sunucunun durumunu kontrol etmek. Çünkü sunucu kapanmış ya da erişim yoksa bu durumda sizden kaynaklanan bir sorun da yok demektir.

Steam’i yönetici olarak çalıştırmanız gerekir. Üstteki kısayok sekmesini kullanarak yönetici olarak çalıştır yazan sekmeyi işaretleyerek devam edin. Siz bu seçeneği kaldırmadığınız sürece artık hep yönetici konumunda açarsınız.

GPU Sürücülerinizi Güncelleyin

GPU sürücülerinizi basit yöntemle güncellemeniz gerekiyor. Yani  GeForce Experience (NVIDIA) veya Radeon Ayarları (AMD) aracılığıyla “Güncellemeleri kontrol et” diyebilirsiniz. Bazı durumlarda da güncellemenizi geri almanız gerekebilir.

Hata Kodunu Düzeltin: -107

-107 SSL protokol hatasıdır. Çözebilmeniz için windowsun en son sürümünü kullandığınızdan emin olmanız gerekiyor. Ardından saat ve tarih güncellemesini yapıp tekrar açın.

Beta Sürümünü Silin

Eğer beta sürümü ile çalıştırıyorsanız o zaman riskleri de kabul etmelisiniz. Sonuçta beta sürümleri daha az kararlıdır.

SteamUI.dll Yüklenemedi

Bu en yaygın olan sorunların başında geliyor. Yani steam açılması için ihtiyaç duyduğu DLL dosyasını bulamadığında ortaya çıkan bu hatayı eski sürüme geri döndürerek çözebilirsiniz.

Uygulama Önbelleğini Temizle

Önbelleğin amacı daha hızlı haraket edebilmek için bazı küçük detayları hatırlamaktır. Ancak bunu yaparken bazen hatalara da neden olabiliyor. Siz böyle bir durumda ön belleği temizlediğinizde sistem yeniden devreye girecek ve bozuk olan dosyaları aradan çıkaracaktır.

Reklam

Bunları da beğenebilirsin
Yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Konu ile ilgili olarak gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz. Kabul etmekGizlilik Politikası