Steam Altın Hafta İndirimi Başlıyor

Steam Hata Mesajları

Steam‘in bir sonraki büyük indirimi, Japon yerlilerinin “Altın Hafta” dediği, birçok önemli Japon tatilini içeren bir hafta olacak. Steam Altın Hafta İndirimi 29 Nisan’da başlıyor ve etkinlikle aynı zamana denk gelmesi için 6 Mayıs’ta sona eriyor.

Japonya’da Altın Hafta, 29 Nisan’daki İmparatorun Doğum Günü ile başlayan ve 5 Mayıs’taki Çocuk Bayramı ile biten bir dizi önemli tarihe sahiptir. Bu etkinliğin kutlanması için Steam, Altın Hafta boyunca belirli bir Japon oyunlarına odaklanın. Bu, platformun her yıl yaptığı bir şeydir ve Steam’de Japon stüdyoları tarafından geliştirilen oyunların ve serilerin fiyatlarını düşüren bir satış getirmektedir.

Japon stüdyolarının oyunlarını seven Steam kullanıcıları, Steam Altın Hafta İndirimi yaklaşırken sevinebilirler, sanki önceki Altın Hafta satışları geçecek bir şeymiş gibi, birçok oyunun fiyatı büyük ölçüde düşecektir. Dark Souls 2 ve 3, Monster Hunter World ve Devil May Cry serisinin Altın Hafta İndirimi sırasında indirim yapılacağı tahmin ediliyor. 2020 Altın Hafta indirimi geçecek bir şeyse, oyuncular bir dizi yeni sürümün ve birçok eski oyunun fiyatının düştüğünü görmeyi bekleyebilir.

Steam
Steam

Oyuncular Altın Hafta’dan sonra hangi Steam satışının geleceğini merak ediyorlarsa, Valve, Steam geliştiricisi tarafından gelecek oyunlara odak noktasını daha doğrudan iletmek için yeniden adlandırılan Steam Oyun Festivali olarak bilinebilecek Steam Next Fest’i duyurdu. Valve’ın etkinliğin ayrıntılarını açıkladığı bir gönderiye göre, Steam Next Fest’te yer alan kullanıcılar yüzlerce demo oynayabilecek, geliştiricilerin canlı yayınlarını izleyebilecek ve “devam eden oyunları hakkında takımlarla sohbet edebilecekler, yakında Steam’e gelecekler.

Çoğu zaman oyuncular beğendiği ama fiyatı pahalı geldiği için istek listesine attığı oyunları bu tür indirimler ile satın alma fırsatı bulabiliyor, bu nedenle Altın Hafta İndirimi, Steam’deki Japon geliştiricilerin oyun severlere oyunlara biraz daha ucuza ulaşma fırsatı verecektir. Steam’in oyun satışları büyük olasılıkla Altın Hafta boyunca benzer bir artış görecek, çünkü oyuncular, gerçekten oynamak isteseler de istemeseler de, olabildiğince çok oyun satın alma ritüelini gerçekleştiriyorlar.

Bunları da beğenebilirsin
Yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Konu ile ilgili olarak gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz. Kabul etmekGizlilik Politikası