Stardew Valley’de ilk gün hızlı başlangıç

stardew valley

Yeni başlayanlar için Stardew Valley hızlı başlangıç rehberimizi hazırladık. Bu yazımızda Stardew Valley oyununda ilk gün neler yapmanız gerektiğini ve nasıl bir başlangıç yapmanız gerektiği hakkında bilgi bulabilirsiniz.

Televizyon izlemek

Stardew Valley hızlı başlangıç için her sabah, işçiliği için yeni bir fikir ve bir ipucu edinebileceğiniz TV izleyin. Sabah TV’si başarının anahtarıdır.

Alanı temizleyin ve sıraları hazırlayın

Evinizi terk edin ve bölgeyi ekim için hazırlamaya başlayın. Toplarken, ağaçları keserken ve taşları kırarken Yabani Tohumlar elde edebilirsiniz. Onları da toprağa koyun!

Bitki ve su

Stardew Valley Bitki

Oyuna sırt çantanızdaki Yaban Havucu Tohumları ile başlıyorsunuz. Sıra yapmak için Çapa’yı kullanın. Segment hazırlarken 3×3 kuralına uyun. İyileştirilmiş sulama, bu tür bölümleri sulamanızı kolaylaştırabilir ve ikinci olarak, aynı bitkilerle ekilen 3×3’lük bölümler büyük bir karlı hasat sağlar!

Bu yazımızı da inceleyin !
Stardew Valley Su

O halde ektiklerinizi sulayın! Sırt çantanızda bir sulama kabı var. Suyun biterse, doldurmak için yakındaki gölet üzerinde bulunan sulama kabını kullanın.

Şehre git!

Şimdilik, alanınızda neler yapabileceğinize gelince. Yeni komşularınızla tanışmak için şehre gidin. Mağazayı, salonu, belediye başkanının evini ve alışveriş merkezini bulun veya sahada kalın ve temizlemeye devam edin ekebileceğiniz daha fazla tohum bulabilirsiniz. Sulamayı unutma!

Çöp kutusuna ganimet at

Temizlerken çok fazla yabani ot bulduysanız, onu kar için satabilirsiniz. Uyumadan önce evin yanındaki çöp kutusuna at ve sabah bunun için para alacaksın.

Stardew Valley Çöp Kutusu

Yararsız bulduğunuz her şeyi çöp kutusuna atın. Thrash’iniz bile size fayda sağlayabilir.

Bunları da beğenebilirsin
Yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Konu ile ilgili olarak gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz. Kabul etmekGizlilik Politikası