Star Trek Online Oyun İncelemesi

star trek online

Uzay Yolu yani nam-ı değer Star Trek dizisinin Online oyunu Star Trek Online oyunu Perfect World tarafından geliştirilen ücretsiz olarak oynayabileceğiniz bir MMORPG oyunudur. Star Trek Online oyunun en büyük eksisi oyunun Türkçe desteğinin olmamasıdır. Oyunu oynamak için tek yapmanız gereken şey sitesine kayıt olmak ve Star Trek oyununu indirmek.

Öncelikle söylemem gerekiyor ki Star Trek oyununu oynamak için genel olarak bir Star Trek evrenini bilmeniz gerekiyor aksi taktirde oyun size sıkıcı gelebilir diye düşünüyorum. Oyunu oynamak için öncelikle bir karakter oluşturmanız gerekiyor. Oyun içerisinde Klingon ve Federation olmak üzere iki adet taraf bulunuyor ancak Federation tarafında yer almak için öncelikle 24. Seviyeye ulaşmış bir karakterinizin olması gerekiyor.

Star Trek Online Oyun İncelemesi

Oyun içerisinde hangi tarafta yer alacağınıza da belirledikten sonra artık karakterinizin sınıfını seçme vaktiniz geliyor. Oyunda Engineering Officer, Sceniest Officer ve Tactical Officer olmak üzere üç adet sınıf bulunuyor. Kendi oyun tarzınıza uygun sınıfı seçtikten sonra sıra artık karakterinizin hangi ırktan olacağını seçmeye geliyor. Star Trek evrenindeki neredeyse tüm ırklar Star Trek oyununda oynanabilir olarak mevcut ve tüm ırkların kendilerine göre özellikleri var örnek vermek gerekirse Vulkan ırkı yakın mesafeli silahları çok iyi kullanabilmektedir. Star Trek oyununda şuan … adet oynanabilir ırk mevcut. Irk seçimini gerçekleştirdikten sonra ırkınızın özelliklerine göre karakterinizin dış görünümünü şekillendiriyorsunuz.

Karakterinizi yarattıktan sonra artık oyuna başlıyorsunuz. Oyun içersinide seçtiğiniz sınııfa ve ırkı göre görevleri yerine getirerek seviye kazanıyorsunuz. Ayrıca oyun içerisnde görevleri tamamaladıkça rütbe atlyıyorsunuz ilerliyen seviyelerde kendi geminize bile sahip olabilme şansınız var.

Star Trek Online Trailer

Bunları da beğenebilirsin
Yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Konu ile ilgili olarak gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz. Kabul etmekGizlilik Politikası