Soul Calibur 6 Oyun İnceleme

tarafından
344

Soul Calibur 6 Oyun İnceleme

Soul Calibur 6

Dövüş oyunları içerisinde diğer oyunlara kıyasla daha farklı mekanik ile kombolar barındıran Soul Calibur serisi, yeni nesilde de farkını ortaya çıkardı. En son 2012 yılında 5. oyunu ile oyuncularla buluşan Soul Calibur, 6. oyunu ile yeniden sevenleriyle buluştu.

Eskiye oranla artık günümüzde çok fazla tercih edilmeyen dövüş oyunları, yıllar içinde daha az bir kullanıcıya erişim sağlamaya başladı. Strateji oyunları kadar geriye gitmese de yapımcılar hala dövüş oyunlarını eski haline getirmek için çalışıyor. Diğer dövüş oyunlarına göre Soul Calibu’un oynaması daha kolay ve alışma süreci zor değil. Serinin ilk oyunundan son oyununa kadar oynanışı başarılı ama deneyim kazanılması biraz zor seviye diyebiliriz.

Soul Calibur 6

Soul Calibur 6 Oynanışı

Yeni seride ilk göze çarpan detay kendi karakterinizi oluşturma sistemine geri dönebilmenizdir. Bu özellik aslında seriye 3. oyunda dahil edilmişti bu sayede kendi karakterinizi oluşturabilir ve dilediğiniz silahı seçebilirsiniz.

Yine de eski oyunlarda yer alan silahlara göre kombo ile özelliklerin değiştirme problemi yeni oyunda da ne yazık ki mevcut. Örneğin; kendi karakterinizi oluşturduğunuz zaman karakterinize değişik yetenekleri eklemek yerine hikâyede mevcut olan karakterlerin silahlarına göre özelliklere ulaşıyorsunuz.

Ancak karakter oluşturma ekranı çok fazla ayrıntı içerdiğini de belirtmekte fayda var. Soul Calibur evreninde yer alan ırkların içinden dilediğinizi seçerek planladığınız dövüşçüyü arenaya çıkarmanın sizin elinizde olduğunu unutmayın.

Bir önceki yazımız olan Kingdom Hearts 3 Oyun İnceleme başlıklı makalemizde Kingdom Hearts 3, Kingdom Hearts 3 Hikayesi ve Oyuncak Hikayesi hakkında bilgiler verilmektedir.