Sony PlayStation 5 Etkinliği Ertelendi!

Bu yazımızı da inceleyin !

Konsol sahiplerinin dört gözle yolunu gözlediği PlayStation 5 etkinliği ertelendi! 4 Haziranda yapılması planlanan ve tüm dünyanın heyecanla beklediği, PlayStation 5’in resmi olarak duyurulacağı o ünlü etkinlik maalesef etkilendi. Etkinliğin ertelenme nedeni ise, daha önemli seslerin duyulmasının önüne geçmemek.

Daha önemli sesler derken Sony‘nin kast ettiği konu, tüm Amerika’yı etkisi altına almış olan protestolar olduğunu belirtmeliyiz. George Floyd’un bir polis olan Derek Chauvin tarafından öldürülmesinin sonucunda patlak veren olaylar tüm Amerika’yı karıştırdı. Polis tüm bu protestoları engelleme konusunda yetersiz olunca devreye ulusal muhafızlar ve ordu bile dahil oldu. İşte PlayStation 5 etkinliği ertelenme sebebi tam olarak bu! Tüm bu protestoların yapılma amacının önüne geçmemek ve bu şekilde anılmamak şirketin itibari içinde iyi olacaktır.

Henüz etkinliğin yeni tarihi açıklanmamış olsa da tüm bu olaylar durulduğunda bir tarihin duyurulacağı kesin. Özellikle yeni çıkacak olan PS5‘in, günümüz bilgisayarlarına karşı nasıl bir donanıma sahip olacağını oldukça merak ediyoruz. PlayStation 4‘ün de 2013’te çıktığını hatırlayacak olursanız, 7 yıllık bir bekleyişten sonra bir çok insan bizim gibi heyecanla bu etkinliği bekliyordur diye düşünüyoruz. Bakalım Sony’nin yeni konsolu, beklentileri karşılayabilecek mi ve bilgisayar oyuncularını kendi tarafına çekmeyi başarabilecek mi? Yeni PlayStation 5 etkinliği ne zaman olacak? Hep birlikte bekleyerek göreceğiz.

Bunları da beğenebilirsin
Yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Konu ile ilgili olarak gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz. Kabul etmekGizlilik Politikası