Skellboy Refractured inceleme

Skellboy Refractured inceleme

Geçtiğimiz yıl piyasaya sürülmüş olan Skellboy oyunu, ilk olarak Nintendo Switch ile çıkış yapmış ve bundan bir sene sonrasında da Skellboy Refractured oyunuyla masaüstüne gelmeyi başarmıştır. Oyunun ilk versiyonunun çok olumlu yorumlar aldığını okumuştur.

Skellboy Refractured Oyunu

Skellboy Refractured, oyununa başladığınızda kendinizi çok gerilere doğru gidiyor olarak bulacaksınız. Oyunun genel olarak yapısına baktığımızda krallıkta insanlar mutlu ve mesut bir şekilde yaşıyorlar, ancak bir gün prenses krallığın büyücüsü ve aynı zamanda eşi olan kötü kalpli adamı terk ediyor. Adam bunun üzerine sinirleniyor ve güçlerini de kullanarak kötü ruhları ve şeytanları krallığa çağırıyor. Ancak tüm bu olanlar yapılırken hesap etmediği bir şey vardır o da iskeletler. Yani oyuna başlarken siz de o diriltilen iskeletlerden birisi oluyorsunuz. Ancak sizin diğer iskeletlerden tek farkınız siz bir kahramansınız.

Durum böyle olduğunda ise kral acil durum ilan etmiş ve prensesten aldığı güvenceyle birlikte herkes büyücünün peşine düşer.  

Skellboy Refractured inceleme
Skellboy Refractured inceleme

Skellboy Refractured Oynanışı

Oyunun genel olarak oynanışına baktığımızda sıkılma ihtimaliniz yüksek gibi, yani her oyun sevilecek diye bir şey yok ama bu oyunla ilgili olarak arada kaldığımızı söyleyebiliriz.

Oyunda karaktere farklı silahlar sunuluyor, her silahında kendisine özel gücü var. Silahların değişik olduğunu söyleyebiliriz, örneğin düşmanlarınıza kalem fırlatabiliyorsunuz ancak kalemin boyu sizin boyunuzdan büyük olunca garibinize de gitmesin.  Oyunda çok fazla silah olmamakla birlikte var olanlarında yeterli olduğunu söyleyebiliriz.

Oyunu çok fazla iyi yapmayan en önemli özellik oyunda dünya 3D fakat karakterler 2D olarak sunulmuş. Oynamak zor olmasa da düşmanın sağa ve sola kaçışlarının dışında göremiyorsanız. Oyunda güzel olan şeylerin başında düşmanın çeşitliliği geliyor. İyi grafikler düşünülerek farklı saldırı yöntemleri uygulanmış.

Bunları da beğenebilirsin
Yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Konu ile ilgili olarak gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz. Kabul etmekGizlilik Politikası