Sıradaki Yeni Battlefield Oyunu Seneye Çıkacak!

tarafından
87
Sıradaki Yeni Battlefield Oyunu Seneye Çıkacak!

İkişer sene ara ile çıkmasına alışık olduğumuz Battlefield serisi belki de en uzun araya hazırlanıyor. Hatırlayacağınız üzere Battlefield V, 2018 yılında ilk kez çıkmıştı ve seriye oldukça marjinal değişimler getirmişti. Bir kısım oyuncu bu durumu beğenirken bir kısım rahatsız olmuş ama sonuç olarak Battlefield V’in satışları beklenilen rakamlara ulaşamamıştı. Geçtiğimiz günlerde ise Battlefield V ve Star Wars: Battlefront 2‘nin artık güncelleme almayacağı kısaca “eskidiği” haberini aldıktan sonra gözler Electronic Arts’a çevrildi ki sonraki oyunun ne olacağını öğrenelim. Görünüşe göre, bu seferki bekleyişimiz biraz uzun sürecek çünkü yeni Battlefield oyunu seneye çıkacak.

Yeni oyunun Battlefield 6 mı olacağı ya da Hardline serisine yeni bir nefes mi olacağı bilinmez, DICE’ın sonraki oyunu için 2021 yılını bekleyeceğimiz artık kesinleşti. Bu uzun aranın sebebi şüphesiz ki Battlefield V‘în düşük satış performansı. EA CEO’su Andrew Wilson’da oyunun satışından duyduğu hayal kırıklığını, şirketin erken satış hedeflerinden bir milyon birim kısa düşmesi. İnsanların bu kadar çekinmesinin sebebinin, üstte belirttiğim gibi getirilen marjinal değişimler olduğuna inanıyorum şahsen. Yine de ortaya çıkan sonuç/oyun oldukça başarılı ve eğlenceliydi. Sonuç olarak Battlefield 5, son içerik güncellemesini bu hafta alacak ve kaderine terk edilecek. Kaderine terk edilecek derken, sunucular oynayan insanlar olduğu sürece açık kalacak sadece oyuna yeni bir güncelleme getirilmeyecek. Bakalım bir sonraki Battlefield oyunu nasıl olacak…

Bir önceki yazımız olan EA Play Live Haziran Ayında Gerçekleşiyor! başlıklı makalemizde EA, EA Play Live ve etkinlik hakkında bilgiler verilmektedir.