Shenmue III incelemesi

Shenmue III incelemesi

Shenmue, oyununa genel olarak baktığımızda Türkiye’deki oyun severler için çok bir şeyler ifade etmiyor.  Fakat oyunun dünya çapında önemli fanatiklerinin olduğunun altını çizebiliriz. Yani bu oyunu dünya genelinde bir oylamaya aldığımızda ortaya çıkan listede ilk on içerisinde mutlaka olacaktır. bunun içinde bu oyunu daha önce duymamışsanız kesinlikle bir incelemenizi tavsiye ediyoruz.

Aşağıda bahsedeceğimiz inceleme yazısıyla ilgili olarak da oyun küllerinden doğan bir seriye saygı duruşu niteliğindedir. Bir oyunda üç seri olarak devam ettirilebiliyor olmak zordur.  Shenmue III serisine genel olarak baktığımızda 2001 yılında çıkmış olan II seriden yaklaşık olarak 18 sene sonra piyasaya sürülmüştür.

Shenmue oyunu gerçektende oyunlarda sınırları zorluyor. O dönemin en yüksek bütçeli oyunları arasında oldukça başarılı bir şekilde düşünülmüş ve tasarlanmış.  

Shenmue III  bir açık dünya yaşam simülasyonu, içerisinde yapabileceğiniz çok şey vardır. Hem siz hem de oyundaki tüm karakterlerin günlük olarak takip ettikleri bir rutinleri bulunuyor.

Oyun içerisinde karnınızı doyurmak, gerekse de bir şeyler satın alabilmeniz için bol miktarda paraya ihtiyacınız var. bu parayı kazanabilmeniz içinde birçok angarya iş var bunlarda çalışabilirsiniz.

Shenmue III incelemesi
Shenmue III incelemesi

Her ne kadar oyunda ilk başlarda öyle görünmüyor olsa da aslında oyun savunma sporları sevdalıları için oldukça avantajlıdır.  Oyun boyunca sürekli olarak dövüşüyorsunuz ve güçlenmek içinde antrenmanlara ihtiyacınız var. Odun kırmak sizin için iyi bir kazanç kapısı olmakla birlikte sizin için önemli bir antrenman.

Shenmue III oyununda sıkıntılı olan şey konuşabilmek için doğru kişiyi bulabilmenizdir. Yani o doğru insanı bulana kadar da birçok insanla uzun uzadıya konuşmanız gerekecek.

Bunları da beğenebilirsin
Yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Konu ile ilgili olarak gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz. Kabul etmekGizlilik Politikası